Krzyżówka NIŻÓWKA co to jest
Definicja niżówka co to jest. Czym jest rzeki, strumienie), występujące corocznie okresowo, a co znaczy.

Czy przydatne?

Co to jest NIŻÓWKA

Definicja NIŻÓWKA: znaczące obniżenie się stanu wód w ciekach powierzchniowych (rzeki, strumienie), występujące corocznie okresowo, a będące zazwyczaj skutkiem dłuższej suszy. W trakcie niżówki cieki zasilane są z zasobów podziemnych, co prowadzi do obniżenia zwierciadła wód podziemnych. W obszarach suchych i półsuchych i na terenach krasowych sporo cieków w trakcie niżówki zupełnie wysycha

Co znaczy Nawałnica:
Porównanie wiatr o prędkości do powyżej 20-30 m/s, regularnie zmieniający swój kierunek, z gwałtownymi porywami, powtarzającymi się niekiedy pośrodku krótkiego czasu. Nawałnicy towarzyszą spore zmiany ciśnienia niżówka co znaczy.
Krzyżówka N.P.M.:
Dlaczego skrót nad poziomem morza , podanie wysokości z tym wyznacznikiem znaczy wysokość bezwzględną niżówka krzyżówka.
Co to jest Namorzyny:
Jak lepiej formacja roślinna złożona z wiecznie zielonych drzew, występująca w strefie pływów morskich na wybrzeżach i u ujścia rzek w obszarze międzyzwrotnikowym, w trakcie przypływu zalewana wodą morską niżówka co to jest.
Słownik Niecka Artezyjska:
Kiedy basen artezyjski, nieckowaty układ warstw skalnych, na przemian przepuszczalnych i nieprzepuszczalnych, warunkujący występowanie wód artezyjskich niżówka słownik.

Czym jest Niżówka znaczenie w Słownik geografia N .

  • Dodano:
  • Autor: