NIŻÓWKA co to jest
Definicja niżówka co to jest. Czym jest rzeki, strumienie), występujące corocznie okresowo, a.

Co to jest Niżówka

Definicja NIŻÓWKA: znaczące obniżenie się stanu wód w ciekach powierzchniowych (rzeki, strumienie), występujące corocznie okresowo, a będące zazwyczaj skutkiem dłuższej suszy. W trakcie niżówki cieki zasilane są z zasobów podziemnych, co prowadzi do obniżenia zwierciadła wód podziemnych. W obszarach suchych i półsuchych i na terenach krasowych sporo cieków w trakcie niżówki zupełnie wysycha

Definicja Niż Baryczny:
Co to jest niskiego ciśnienia charakteryzujący się zamkniętym układem izobar, gdzie ciśnienie powietrza maleje od zewnątrz do środka. Szczególnym przypadkiem niżu atmosferycznego jest cyklon tropikalny niżówka.
Definicja Nomadowie:
Co to jest zbieracko-łowieckie prowadzące koczowniczy tryb życia. Aktualnie do nomadów należą wybrane ekipy ludności arabskiej w Afryce i Azji, hodowcy reniferów na Syberii, w Europie Lapończycy i sporo niżówka.
Definicja Narodowość:
Co to jest obywatelstwem albo z etniczno-kulturową przynależnością obywateli, żyjących w obrębie społeczeństwa danego państwa, a więc mniejszościami narodowymi. W prawie międzynarodowym nie ma precyzyjnej niżówka.

Czym jest Niżówka znaczenie w Słownik geografia N .

  • Dodano:
  • Autor: