OBRYW co to jest
Definicja obryw co to jest. Czym jest stoku skalnego, z którego oderwały się masy skalne. Obryw.

Co to jest Obryw

Definicja OBRYW: sukces procesu obrywania, miejsce w obrębie ściany albo stoku skalnego, z którego oderwały się masy skalne. Obryw wyróżnia się, w relacji do otaczającej go terenu, charakterystyczną świeżą barwą skały. Przechodzenie poprzez albo pod obrywem bywa niebezpieczne, bo oberwanie mas skalnych może naruszyć równowagę stoku i w rezultacie niekiedy następuje dalsze obrywanie

Definicja osuwisko podmorskie:
Co to jest występująca w obrębie stoków podmorskich, raczej na granicy szelfu i stoku kontynentalnego. Mechanizm osuwania w takich warunkach przebiega znacząco wolniej niż na lądzie, nie mniej jednak grubszy Obryw.
Definicja osady fluwioglacjalne:
Co to jest utwory luźne (raczej piaski i żwiry) powstałe na powierzchni skorupy ziemskiej w wyniku nagromadzenia materiału poprzez wody topniejącego lodowca. Tworzą charakterystyczne formy rzeźby powierzchni Obryw.
Definicja osiedle:
Co to jest oznaczające wszelakie miejsca zamieszkania ludzi, tworzące odrębną jednostkę osadniczą (miasto, wieś, osada, przysiółek, pojedyncza zagroda i tym podobne). 2) wyodrębniona część miasta (mała Obryw.

Czym jest Obryw znaczenie w Słownik geografia O .

  • Dodano:
  • Autor: