PADÓŁ co to jest
Definicja padół co to jest. Czym jest zagłębienia o wydłużonym kształcie. Padół, w odróżnieniu do.

Co to jest PADÓŁ

Definicja PADÓŁ: rodzaj wklęsłej formy powierzchni Ziemi, w formie płytkiego zagłębienia o wydłużonym kształcie. Padół, w odróżnieniu do doliny, nie posiada jednolitego spadku w jednym kierunku, stąd bywa używany na różnych swoich odcinkach poprzez różne cieki, na przykład Padół Słomnicki, położony na północ od Krakowa, jest odwadniany zarówno do Dłubni (na zachodzie), jak i do Szreniawy (na wschodzie)

Definicja Porwaki:
Co to jest skalnego ogromnych rozmiarów, oderwane od macierzystego podłoża i przetransportowane wskutek działania określonego procesu geologicznego. Odznacza się: porwaki tektoniczne - przemieszczone wraz z padół co to jest.
Definicja Pora Deszczowa:
Co to jest roku, gdzie występują opady atmosferyczne. Na równiku występują dwa okresy deszczowe, przypadające na zrównanie dnia z nocą (deszcze zenitalne). Stosunkowo wzrostu szerokości geograficznej pora padół definicja.
Definicja Przybój:
Co to jest morskiej powstający w trakcie przekształcania silnej fali morskiej przy uderzeniu o płytki brzeg. W wyniku spłaszczenia orbit cząstek wody na powierzchni fali przechodzi ona w ruch wahadłowy (do i od padół co znaczy.
Definicja Pole Firnowe:
Co to jest znajdująca się ponad granicy wiecznego śniegu. Pole firnowe ma zazwyczaj kształt rozległej misy, położonej w górnej części doliny górskiej, bądź także zajmuje wysoko wzniesiony płaskowyż górski. Pole padół słownik.

Czym jest Padół znaczenie w Słownik geografia P .

  • Dodano:
  • Autor: