PAGÓREK co to jest
Definicja pagórek co to jest. Czym jest wzniesienia, wyraźnie wyodrębniającego się w terenie.

Co to jest Pagórek

Definicja PAGÓREK: rodzaj wypukłej formy powierzchni Ziemi, w formie wzniesienia, wyraźnie wyodrębniającego się w terenie, dzięki znacznemu nachyleniu stoków. Pagórek posiada zaokrąglony wierzchołek, do kilkuset metrów średnicy i od kilku do parudziesięciu metrów wysokości. Nieco większe formy (do 100 m wysokości względnej) noszą nazwę pagórów, z kolei formy podobnej wysokości, lecz znacząco bardziej rozległe - garbów lub wyniosłości

Definicja Plaskowyz:
Co to jest wyżynnego o zrównanej, płaskiej albo falistej powierzchni. Płaskowyż cechuje się słabym rozczłonkowaniem poprzez doliny i jest oddzielony wyraźnym progiem od otaczających go niższych obszarów. W pagórek.
Definicja Przewieszka:
Co to jest obrębie ścian skalnych. Przewieszka stanowi część ściany o kącie nachylenia przekraczającym 90°, a zatem wysuniętą bardziej niż partie skalne znajdujące się pod nią. Przewieszka powstaje: 1) w pagórek.
Definicja Pumeks:
Co to jest skała wylewna zbudowana z silnie porowatego, jasnego szkliwa wulkanicznego. Służący do szlifowania i polerowania i jako środek filtracyjny i materiał izolacyjny pagórek.

Czym jest Pagórek znaczenie w Słownik geografia P .

  • Dodano:
  • Autor: