PASATY co to jest
Definicja pasaty co to jest. Czym jest istotny obiekt ogólnej cyrkulacji atmosferycznej. Średnia.

Co to jest Pasaty

Definicja PASATY: stałe wiatry w strefie międzyzwrotnikowej, stanowiące istotny obiekt ogólnej cyrkulacji atmosferycznej. Średnia szybkość 5-8 m/s. Wieją z wyżów zwrotnikowych w stronę równika i wskutek siły Coriolisa mają na półkuli północnej kierunek z północnego wschodu na południowy zachód, na półkuli południowej zaś z południowego zachodu na północny wschód. Pasaty w najwyższym stopniu często wieją nad oceanami

Definicja Pływy:
Co to jest periodyczne zmiany poziomu wody w morzach i oceanach (i w innych zbiornikach wodnych) i odkształcenia powierzchni wywołane zmianami w oddziaływaniu grawitacyjnym Słońca, a w pierwszej kolejności pasaty.
Definicja Pustynia:
Co to jest roślinnej i jednocześnie istotna strefa krajobrazowa na kuli ziemskiej. Pustynie powiązane są z klimatem suchym i skrajnie suchym zwrotnikowym (na przykład północna Afryka, Półwysep Arabski pasaty.
Definicja Państwo:
Co to jest polityczna, zaopatrzona w suwerenną władzę, zajmująca określone terytorium. Przynależność do państwa ma charakter sformalizowany (obywatelstwo). W obrębie państwa występuje relacja: władza pasaty.

Czym jest Pasaty znaczenie w Słownik geografia P .

  • Dodano:
  • Autor: