PIELGRZYMKA co to jest
Definicja pielgrzymka co to jest. Czym jest Popularna w wielu religiach. Przykład pielgrzymowania.

Co to jest Pielgrzymka

Definicja PIELGRZYMKA: indywidualna albo zbiorowa wędrówka do miejsc świętych. Popularna w wielu religiach. Przykład pielgrzymowania dali między innymi Paweł i Mani, podejmując wyprawy celem głoszenia wiary. Dla mnichów wczesnego buddyzmu i chrześcijaństwa pielgrzymki stanowiły obiekt ascetycznego życia. Od czasu pontyfikatu Pawła VI pielgrzymkami nazywane są wizyty papieskie w różnych państwach poza Watykanem. Szczególnie sporo pielgrzymek odbył Jan Paweł II. W chrześcijaństwie za pielgrzymki uważane są podróże do miejsc świętych, ośrodków kultu, na przykład katolików do Lourdes, Fatimy, Częstochowy. W islamie każdy muzułmanin co najmniej raz w życiu jest zobowiązany odbyć pielgrzymkę (hadżdż) do Mekki

Definicja Pobrzeże:
Co to jest wybrzeża pas lądu, którego środowisko przyrodnicze i rodzaj gospodarki wykazują mocne związki z morzem (wpływ klimatyczne, hydrologiczne, biogeograficzne, rybołówstwo, porty morskie, kąpieliska pielgrzymka.
Definicja Pidżyn:
Co to jest język mieszany, utworzony na podstawie jęz. z angielskiego: i jakiegoś innego. W celu ułatwienia porozumiewania się ludności mówiącej wieloma językami pielgrzymka.
Definicja Pagórek:
Co to jest formy powierzchni Ziemi, w formie wzniesienia, wyraźnie wyodrębniającego się w terenie, dzięki znacznemu nachyleniu stoków. Pagórek posiada zaokrąglony wierzchołek, do kilkuset metrów średnicy i od pielgrzymka.

Czym jest Pielgrzymka znaczenie w Słownik geografia P .

  • Dodano:
  • Autor: