Krzyżówka PINGO co to jest
Definicja pingo co to jest. Czym jest obszarach polarnych, w konsekwencji zamarzania wody gruntowej co znaczy.

Czy przydatne?

Co to jest PINGO

Definicja PINGO: pagór mrozowy, formy powierzchni ziemi, występujące w obszarach polarnych, w konsekwencji zamarzania wody gruntowej. Powstający lód powiększa własną objętość i skutkuje pęcznienie nadległej warstwy gruntu. W rezultacie powstaje pagór, w którego wnętrzu znajduje się jądro lodowe. Szczególnie spore formy powstają w miejscu niewielkich zbiorników wodnych, przemarzających do dna. Pinga mogą mieć różne rozmiary, największe posiadają do kilkuset m średnicy i do 80 m wysokości. Formy o podobnej genezie, lecz niższe i o wydłużonym kształcie, noszą nazwę bugrów

Co znaczy Playa Takyr:
Porównanie zagłębienie w obszarze pustynnym, o płaskim dnie zbudowanym z nagromadzonego poprzez płynące okresowo wody drobnoziarnistego materiału okruchowego (muły, iły). Takyr stanowi regularnie dno pingo co znaczy.
Krzyżówka Pumeks:
Dlaczego skała wylewna zbudowana z silnie porowatego, jasnego szkliwa wulkanicznego. Służący do szlifowania i polerowania i jako środek filtracyjny i materiał izolacyjny pingo krzyżówka.
Co to jest Puna:
Jak lepiej ustalenie wyżyn śródandyjskich na terytorium Peru i Boliwii (Altiplano) i Chile i Argentyny (Puna de Atacama pingo co to jest.
Słownik Ploso:
Kiedy małym spadku koryta, głębszym dnie i łagodnym nurcie, znajdujący się zazwyczaj między dwoma bystrzami (odcinkami o płytszym dnie i szybszym nurcie). Plosa regularnie występują w zakolach rzeki pingo słownik.

Czym jest Pingo znaczenie w Słownik geografia P .

  • Dodano:
  • Autor: