PIORUN co to jest
Definicja piorun co to jest. Czym jest termin piorun odnosi się do wyładowania iskrowego (iskra.

Co to jest Piorun

Definicja PIORUN: gwałtowne wyładowanie elektryczne w atmosferze. Najczęściej termin "piorun" odnosi się do wyładowania iskrowego (iskra elektryczna) między chmurą a gruntem albo między chmurami. Wyładowanie zachodzi na długości rzędu kilometra, przy różnicy potencjałów wynoszącej sporo mln woltów, w formie wielokrotnego przepływu ładunków w powstałym kanale plazmowym. Towarzyszy mu stworzenie fali akustycznej (tak zwany grzmotu) i elektromagnetycznej (w dziedzinie widzialnym jako ((tak zwany błyskawica). Miejsce uderzenia pioruna charakteryzuje się większym od otoczenia gradientem pola elektrycznego (na przykład ostrze uziemionego przewodnika, na tej zasadzie działa piorunochron). Istnieją ponadto rzadkie pioruny kuliste. To są kule plazmy

Definicja pielgrzymka:
Co to jest wędrówka do miejsc świętych. Popularna w wielu religiach. Przykład pielgrzymowania dali między innymi Paweł i Mani, podejmując wyprawy celem głoszenia wiary. Dla mnichów wczesnego buddyzmu i PIORUN.
Definicja polewa pustynna:
Co to jest pustynny, pancerz pustynny, patyna pustynna, twarda powłoka na powierzchni skał, utworzona w warunkach klimatu pustynnego, w konsekwencji wytrącania się tlenków żelaza, manganu i krzemu z wód PIORUN.
Definicja pora deszczowa:
Co to jest występują opady atmosferyczne. Na równiku występują dwa okresy deszczowe, przypadające na zrównanie dnia z nocą (deszcze zenitalne). Stosunkowo wzrostu szerokości geograficznej pora deszczowa PIORUN.

Czym jest Piorun znaczenie w Słownik geografia P .

  • Dodano:
  • Autor: