PLANIMETR co to jest
Definicja planimetr co to jest. Czym jest mechaniczny wykorzystywany do pomiaru powierzchni figur.

Co to jest Planimetr

Definicja PLANIMETR: wynaleziony w 1814 (zmodyfikowany w 1854) prosty przyrząd mechaniczny wykorzystywany do pomiaru powierzchni figur płaskich. Planimetry wykorzystuje się w kartometrii do pomiaru na przykład powierzchni jezior albo krajów na podstawie mapy albo planu. Najczęściej stosuje się planimetr biegunowy, którego działanie bazuje na oprowadzaniu konturu figury wodzidłem przyrządu w kierunku zgodnym ze wskazówkami zegara, a następnie, przy zastosowaniu odpowiednich wzorów, obliczaniu jej powierzchni

Definicja Pokrywa Śnieżna:
Co to jest zwarta warstwa śniegu pokrywająca dany region, będąca efektem opadów o stałej postaci (raczej śniegu), utrzymująca się przy ujemnej temperaturze powietrza. Występuje w chłodnej porze roku w średnich planimetr.
Definicja Plaszczowina:
Co to jest nasunięcie silnie sfałdowanych mas skalnych, powstające pod wpływem nacisku bocznego wywołanego poprzez ruchy górotwórcze. Płaszczowina charakteryzuje się sporą rozciągłością poziomą (nawet do planimetr.
Definicja Pustynia:
Co to jest roślinnej i jednocześnie istotna strefa krajobrazowa na kuli ziemskiej. Pustynie powiązane są z klimatem suchym i skrajnie suchym zwrotnikowym (na przykład północna Afryka, Półwysep Arabski planimetr.

Czym jest Planimetr znaczenie w Słownik geografia P .

  • Dodano:
  • Autor: