Krzyżówka PLANIMETR co to jest
Definicja planimetr co to jest. Czym jest mechaniczny wykorzystywany do pomiaru powierzchni figur co znaczy.

Czy przydatne?

Co to jest PLANIMETR

Definicja PLANIMETR: wynaleziony w 1814 (zmodyfikowany w 1854) prosty przyrząd mechaniczny wykorzystywany do pomiaru powierzchni figur płaskich. Planimetry wykorzystuje się w kartometrii do pomiaru na przykład powierzchni jezior albo krajów na podstawie mapy albo planu. Najczęściej stosuje się planimetr biegunowy, którego działanie bazuje na oprowadzaniu konturu figury wodzidłem przyrządu w kierunku zgodnym ze wskazówkami zegara, a następnie, przy zastosowaniu odpowiednich wzorów, obliczaniu jej powierzchni

Co znaczy Przełom Rzeki:
Porównanie rzecznej, gdzie następuje jej przewężenie, dno jest wąskie, a zbocza strome, regularnie urwiste. Przełom powstaje w miejscu, gdzie wody rzeczne napotykają przeszkodę (wzniesienie) i przecinają ją planimetr co znaczy.
Krzyżówka Parowanie:
Dlaczego parę. Mechanizm opierający na odrywaniu się cząstek wody od wilgotnej powierzchni (na przykład oceanu, gruntu, roślin) i przechodzeniu jej do powietrza jako drobiny pary wodnej, w trakcie którego planimetr krzyżówka.
Co to jest Pancerz Pustynny:
Jak lepiej glazura pustynna, lakier pustynny, patyna pustynna, twarda powłoka na powierzchni skał, utworzona w warunkach klimatu pustynnego, w konsekwencji wytrącania się tlenków żelaza, manganu i krzemu z wód planimetr co to jest.
Słownik Potamologia:
Kiedy zajmujący się badaniem rzek i innych cieków. Potamologia nie tylko opisuje rzeki przez badanie ilości wody w nich płynącej, rodzajów zasilania, typów koryta i tym podobne, lecz również zajmuje się planimetr słownik.

Czym jest Planimetr znaczenie w Słownik geografia P .

  • Dodano:
  • Autor: