PLANKTON co to jest
Definicja plankton co to jest. Czym jest toni wodnej, posiadających pewne możliwości poruszania się.

Co to jest Plankton

Definicja PLANKTON: ogół organizmów roślinnych i zwierzęcych unoszących się w toni wodnej, posiadających pewne możliwości poruszania się - zbyt jednak ograniczone, aby przeciwstawić się ruchom wody. Plankton roślinny zwany jest fitoplanktonem i obejmuje grzyby, glony i bakterie. Plankton zwierzęcy nosi nazwę zooplanktonu, w jego skład wchodzą pierwotniaki, wrotki, część jamochłonów, larwy różnych zwierząt, między innymi pierścienic, mięczaków, ryb, a również owadów. W zależności od wielkości organizmów wchodzących w skład planktonu wyróżniamy:1) Nanoplankton, wielkości poniżej 0,05 mm, który oddzielić można jedynie przez odwirowywanie,2) Mikroplankton, obejmujący kluczową część planktonu o rozmiarach od 0,5 do 1 mm,3) Mezoplankton od 1 do 5 mm, makroplankton mający powyżej 5 mm,4) Megaloplankton o rozmiarach przekraczających 1 m - do tej ostatniej ekipy zaliczamy na przykład spore gatunki meduz bądź osiągające do 4 m średnicy samogłowy

Definicja Przybrzeże:
Co to jest ciągnący się wzdłuż wybrzeża pas wód morza (albo jeziora). Szerokość przybrzeża nie jest ściśle określona i zależy od lokalnych warunków. Niekiedy utożsamia się przybrzeże z pasem wód terytorialnych plankton.
Definicja Piorun:
Co to jest wyładowanie elektryczne w atmosferze. Najczęściej termin piorun odnosi się do wyładowania iskrowego (iskra elektryczna) między chmurą a gruntem albo między chmurami. Wyładowanie zachodzi na długości plankton.
Definicja Pomnik Przyrody:
Co to jest prawną twór przyrody żywej (pomnik przyrody ożywionej) albo nieożywionej (pomnik przyrody nieożywionej) bądź ich zespoły, charakteryzujące się niepowtarzalnymi wartościami naukowymi, krajobrazowymi plankton.

Czym jest Plankton znaczenie w Słownik geografia P .

  • Dodano:
  • Autor: