PLASKOWYZ co to jest
Definicja plaskowyz co to jest. Czym jest falistej powierzchni. Płaskowyż cechuje się słabym.

Co to jest Plaskowyz

Definicja PLASKOWYZ: rodzaj obszaru wyżynnego o zrównanej, płaskiej albo falistej powierzchni. Płaskowyż cechuje się słabym rozczłonkowaniem poprzez doliny i jest oddzielony wyraźnym progiem od otaczających go niższych obszarów. W Polsce charakter płaskowyżu mają wybrane części pasa wyżynnego, na przykład Płaskowyż Nałęczowski, Płaskowyż Rybnicki. Pojedyncze wzniesienie o podobnych cechach nazywane jest płaskowzgórzem

Definicja Parowanie:
Co to jest parę. Mechanizm opierający na odrywaniu się cząstek wody od wilgotnej powierzchni (na przykład oceanu, gruntu, roślin) i przechodzeniu jej do powietrza jako drobiny pary wodnej, w trakcie którego plaskowyz.
Definicja Pokrywa Śnieżna:
Co to jest zwarta warstwa śniegu pokrywająca dany region, będąca efektem opadów o stałej postaci (raczej śniegu), utrzymująca się przy ujemnej temperaturze powietrza. Występuje w chłodnej porze roku w średnich plaskowyz.
Definicja Poziom Glejowy:
Co to jest charakterystyczny dla gleb hydrogenicznych i semihydrogenicznych, wykazujący wpływ działania mechanizmów glejowych, wzbogacony w zredukowane związki żelaza i manganu. Zabarwienie najczęściej szare plaskowyz.

Czym jest Plaskowyz znaczenie w Słownik geografia P .

  • Dodano:
  • Autor: