TAKYR PLAYA co to jest
Definicja playa takyr co to jest. Czym jest dnie zbudowanym z nagromadzonego poprzez płynące.

Co to jest Playa Takyr

Definicja PLAYA TAKYR: kotlinowate zagłębienie w obszarze pustynnym, o płaskim dnie zbudowanym z nagromadzonego poprzez płynące okresowo wody drobnoziarnistego materiału okruchowego (muły, iły). Takyr stanowi regularnie dno bezodpływowego jeziora okresowego, wysychającego kompletnie w porze suchej. Wyschnięta powierzchnia jest twarda, silnie scementowana i mocno spękana, regularnie także występują na niej wykwity kryształów soli. Nazwa takyr pochodzi z Turkiestanu. W innych regionach te same formy mają nazwy lokalne na przykład: playa (USA), kewir (Iran), sebka albo sebha (Afryka Północna)

Definicja Pobrzeże:
Co to jest wybrzeża pas lądu, którego środowisko przyrodnicze i rodzaj gospodarki wykazują mocne związki z morzem (wpływ klimatyczne, hydrologiczne, biogeograficzne, rybołówstwo, porty morskie, kąpieliska playa takyr.
Definicja Poldery:
Co to jest położone poniżej poziomu morza (depresja), zabezpieczone tamami i wałami przed zalaniem, używane rolniczo. Początkowo gleba polderów jest mocno zasolona i niezbędne są odpowiednie zabiegi playa takyr.
Definicja Plateau:
Co to jest region wyżynny, zwykle o płytowej budowie, oddzielony schodkowatymi stokami od otaczającego terenu playa takyr.

Czym jest Takyr Playa znaczenie w Słownik geografia P .

  • Dodano:
  • Autor: