Krzyżówka PONOR co to jest
Definicja ponor co to jest. Czym jest otworu albo korytarza wydrążonego poprzez wodę. Miejsce co znaczy.

Czy przydatne?

Co to jest PONOR

Definicja PONOR: forma terenu właściwa obszarom krasowym, mająca postać otworu albo korytarza wydrążonego poprzez wodę. Miejsce wpływu wód krasowych w podziemne korytarze. Czasami całe rzeki płyną na pewnych odcinkach pod powierzchnią ziemi (na przykład Ljubljanica w Słowenii), a następnie wypływają na powierzchnię w wywierzysku

Co znaczy Pojezierze:
Porównanie występujący na obszarach, które podlegały zlodowaceniu w plejstocenie, charakteryzujący się młodoglacjalną rzeźbą terenu i występowaniem licznych jezior polodowcowych. W Polsce pojezierza zajmują ponor co znaczy.
Krzyżówka Punkt Rosy:
Dlaczego jakiej para wodna zawarta w powietrzu osiąga (przy przemianie izobarycznej) stan przesycenia, czego znakiem jest pojawienie się kropelek wody. Temperatura punktu rosy charakteryzuje wilgotność ponor krzyżówka.
Co to jest Pancerz Pustynny:
Jak lepiej glazura pustynna, lakier pustynny, patyna pustynna, twarda powłoka na powierzchni skał, utworzona w warunkach klimatu pustynnego, w konsekwencji wytrącania się tlenków żelaza, manganu i krzemu z wód ponor co to jest.
Słownik Park Narodowy:
Kiedy ochroną prawną, zachowany w stanie naturalnym albo mało zmieniony poprzez działalność gospodarczą człowieka, charakteryzujący się nieprzeciętnymi wartościami naukowymi i wyjątkowymi walorami ponor słownik.

Czym jest Ponor znaczenie w Słownik geografia P .

  • Dodano:
  • Autor: