POTOK co to jest
Definicja potok co to jest. Czym jest wartkim nurcie. Płynie wąskim korytem, w górach kamienistym.

Co to jest POTOK

Definicja POTOK: mały, naturalny ciek powierzchniowy, o wydajnym źródle i wartkim nurcie. Płynie wąskim korytem, w górach kamienistym albo żwirowym, na nizinach piaszczystym albo mulistym

Definicja Powierzchnia Zrównania:
Co to jest falista powierzchnia, cechująca się niewielkimi wysokościami względnymi, powstała w konsekwencji długookresowych mechanizmów degradacji wyniosłości powierzchni Ziemi, a również niekiedy akumulacji potok co to jest.
Definicja Polewa Pustynna:
Co to jest lakier pustynny, pancerz pustynny, patyna pustynna, twarda powłoka na powierzchni skał, utworzona w warunkach klimatu pustynnego, w konsekwencji wytrącania się tlenków żelaza, manganu i krzemu z wód potok definicja.
Definicja Przysiółek:
Co to jest wiejskiego, składającego się z kilku albo kilkunastu zagród. Przysiółek posiada swoją nazwę, lecz nie stanowi odrębnej jednostki administracyjnej (należy do większej wsi). Przysiółki są bardzo częste potok co znaczy.
Definicja Półwysep:
Co to jest półwyspu powstałego z połączenia z lądem przybrzeżnej wyspy, w wyniku zasypania albo zamulenia oddzielającej wyspę od lądu cieśniny. Półwyspy przyrostkowe zazwyczaj oddzielone są od reszty obszaru potok słownik.

Czym jest Potok znaczenie w Słownik geografia P .

  • Dodano:
  • Autor: