POWÓDŹ co to jest
Definicja powódź co to jest. Czym jest rzeki albo brzegu morza, w wyniku wezbrania wód. Powodem.

Co to jest Powódź

Definicja POWÓDŹ: zalanie poprzez wodę terenów nadbrzeżnych, wzdłuż koryta rzeki albo brzegu morza, w wyniku wezbrania wód. Powodem wezbrań są obfite i długookresowe opady deszczu, nagły spływ wód z topniejących śniegów wiosną albo sztormy (tereny nadmorskie, na przykład Mierzeja Helska). Wezbrania potęgują zatory kry lodowej na rzekach. Powodziom można zapobiegać budując obwałowania wzdłuż brzegów rzek i zbiorniki zaporowe, gdzie w okresie powodzi gromadzi się nadmiar wody. Na terenach nadbrzeżnych powodzi nie należy mylić z zalewaniem tych obszarów w wyniku pływów. Katastrofalne powodzie w obszarach gęsto zaludnionych przynoszą ogromne utraty materialne, a również ( na przykład w Chinach i Bangladeszu) pochłaniają życie setek ludzi

Definicja Podgórze:
Co to jest bezpośrednio u podnóża gór, znajdujący się jednak poza ich obrębem. Podgórze ma charakter równiny albo niskiej wysoczyzny i stanowi zazwyczaj część kotliny śródgórskiej albo najbliższą górom część powódź.
Definicja Punkt Rosy:
Co to jest jakiej para wodna zawarta w powietrzu osiąga (przy przemianie izobarycznej) stan przesycenia, czego znakiem jest pojawienie się kropelek wody. Temperatura punktu rosy charakteryzuje wilgotność powódź.
Definicja Pancerz Pustynny:
Co to jest glazura pustynna, lakier pustynny, patyna pustynna, twarda powłoka na powierzchni skał, utworzona w warunkach klimatu pustynnego, w konsekwencji wytrącania się tlenków żelaza, manganu i krzemu z wód powódź.

Czym jest Powódź znaczenie w Słownik geografia P .

  • Dodano:
  • Autor: