GLEJOWY POZIOM co to jest
Definicja poziom glejowy co to jest. Czym jest semihydrogenicznych, wykazujący wpływ działania.

Co to jest Poziom Glejowy

Definicja POZIOM GLEJOWY: poziom glebowy charakterystyczny dla gleb hydrogenicznych i semihydrogenicznych, wykazujący wpływ działania mechanizmów glejowych, wzbogacony w zredukowane związki żelaza i manganu. Zabarwienie najczęściej szare, jasnopopielate, zielonkawe albo niebieskawe. Powstaje w warunkach nadmiernego uwilgotnienia podsiąkającą wodą gruntową, przy niedostatku tlenu

Definicja Pustynia Lodowa:
Co to jest okołobiegunowe obszary wiecznych lodów, pozbawione wszelkiej roślinności, nie zamieszkane, gdzie nie docierają nawet stali mieszkańcy obszarów polarnych, na przykład Eskimosi poziom glejowy.
Definicja Pastwisko:
Co to jest florystycznie półnaturalne zbiorowisko murawowe pokryte niską roślinnością z sporym udziałem traw, na przykład: życicy trwałej, grzebienicy pospolitej i koniczyny białej, utrzymywane i kształtowane poziom glejowy.
Definicja Puszcza:
Co to jest kompleksy leśne, złożone z lasów i bagien, pozbawione stałego osadnictwa, dziś już nie istniejące. Aktualnie nazwą puszczy ustala się spore kompleksy leśne, zazwyczaj o przekształconych pod wpływem poziom glejowy.

Czym jest Glejowy Poziom znaczenie w Słownik geografia P .

  • Dodano:
  • Autor: