POZIOMICA co to jest
Definicja poziomica co to jest. Czym jest samej wysokości n.p.m. Dzięki poziomic przedstawia się na.

Co to jest POZIOMICA

Definicja POZIOMICA: izohipsa, warstwica, linia na mapie łącząca punkty o tej samej wysokości n.p.m. Dzięki poziomic przedstawia się na mapie rzeźbę terenu. Konstruując je zachowuje się równe interwały, tzn. rysuje się poziomice co 5 m albo co 10 m wysokości, zależnie od przyjętych założeń, lecz konsekwentnie tak samo na całej mapie. Poziomice nie przecinają się nawzajem, ich zagęszczenie na mapie wskazuje na stromość terenu

Definicja Piaskowiec:
Co to jest osadowa należąca do ekipy skał okruchowych, powstała wskutek diagenezy piasku. W zależności od składu mineralnego odznacza się: piaskowce kwarcowe - złożone raczej z ziarn kwarcu (powyżej 80 poziomica co to jest.
Definicja Poldery:
Co to jest położone poniżej poziomu morza (depresja), zabezpieczone tamami i wałami przed zalaniem, używane rolniczo. Początkowo gleba polderów jest mocno zasolona i niezbędne są odpowiednie zabiegi poziomica definicja.
Definicja Piryt:
Co to jest dwusiarczek żelazawy. Regularnie zawiera domieszki złota, srebra i miedzi. Krystalizuje w układzie regularnym. Twardość 6-6,5. Barwa mosiężna albo złocistożółta. Mocny metaliczny połysk. Słabo poziomica co znaczy.
Definicja Plaskowyz:
Co to jest wyżynnego o zrównanej, płaskiej albo falistej powierzchni. Płaskowyż cechuje się słabym rozczłonkowaniem poprzez doliny i jest oddzielony wyraźnym progiem od otaczających go niższych obszarów. W poziomica słownik.

Czym jest Poziomica znaczenie w Słownik geografia P .

  • Dodano:
  • Autor: