Definicja PRĄDY MORSKIE: trwałe albo okresowe (zmieniające swój kierunek na przykład co pół roku) postępowe ruchy wody w morzach i oceanach, wchodzące w skład ogólnej cyrkulacji wód oceanu światowego. Obejmują warstwę wody o w miarę niewielkiej szerokości i miąższości, lecz o znacznej długości. Średnia szybkość przemieszczania się wód wynosi 1-4 km/godzinę, wyjątkowo 5 i więcej, na przykład Prąd Zatokowy koło Florydy ma szybkość około 9 km/godzinę. Prądy rzadko spowodowane są jedną powodem, regularnie to jest cały ich zespół. Prądy morskie oddziałują między innymi: na zasolenie, zasobność w tlen i na warunki klimatyczne mórz, oceanów i wybrzeży kontynentów, wzdłuż których płyną powodując na przykład obniżenie (prądy zimne) albo podwyższenie (prądy ciepłe) średniej rocznej temperatury powietrza i powierzchni wody, powiększenie albo pomniejszenie sumy opadów atmosferycznych
- Co znaczy Protektorat:
- Porównanie sprawowanej poprzez jakieś kraj, państwo zachowujący swe wybrane instytucje, rząd i administrację, lecz znajdujący się pod kontrolą obcego państwa, prowadzącego jego kwestie zewnętrzne. Najczęściej prądy morskie co znaczy.
- Krzyżówka Puszta:
- Dlaczego geogr. odmiana stepu występującego na Wielkiej Nizinie Węgierskiej prądy morskie krzyżówka.
- Co to jest Pogórze:
- Jak lepiej rzeźby terenu, powstający w rezultacie długotrwałego procesu degradacji obszaru górskiego, zazwyczaj fałdowego (fałdowe góry). Pogórze cechuje się dość łagodnymi formami rzeźby, wyrównanym poziomem prądy morskie co to jest.
- Słownik Planimetr:
- Kiedy zmodyfikowany w 1854) prosty przyrząd mechaniczny wykorzystywany do pomiaru powierzchni figur płaskich. Planimetry wykorzystuje się w kartometrii do pomiaru na przykład powierzchni jezior albo prądy morskie słownik.
Czym jest Morskie Prądy znaczenie w Słownik geografia P .