PRZYBÓJ co to jest
Definicja przybój co to jest. Czym jest przekształcania silnej fali morskiej przy uderzeniu o.

Co to jest PRZYBÓJ

Definicja PRZYBÓJ: rodzaj ruchu wody morskiej powstający w trakcie przekształcania silnej fali morskiej przy uderzeniu o płytki brzeg. W wyniku spłaszczenia orbit cząstek wody na powierzchni fali przechodzi ona w ruch wahadłowy (do i od brzegu)

Definicja Przełom Rzeki:
Co to jest rzecznej, gdzie następuje jej przewężenie, dno jest wąskie, a zbocza strome, regularnie urwiste. Przełom powstaje w miejscu, gdzie wody rzeczne napotykają przeszkodę (wzniesienie) i przecinają ją przybój co to jest.
Definicja Powódź:
Co to jest wodę terenów nadbrzeżnych, wzdłuż koryta rzeki albo brzegu morza, w wyniku wezbrania wód. Powodem wezbrań są obfite i długookresowe opady deszczu, nagły spływ wód z topniejących śniegów wiosną albo przybój definicja.
Definicja Puszcza:
Co to jest kompleksy leśne, złożone z lasów i bagien, pozbawione stałego osadnictwa, dziś już nie istniejące. Aktualnie nazwą puszczy ustala się spore kompleksy leśne, zazwyczaj o przekształconych pod wpływem przybój co znaczy.
Definicja Planowanie Przestrzenne:
Co to jest zmierzających do zapewnienia prawidłowego rozwoju poszczególnych obszarów państwie. Planowanie przestrzenne to sztuka organizowania przestrzeni na potrzeby człowieka, przy jednoczesnym uwzględnieniu przybój słownik.

Czym jest Przybój znaczenie w Słownik geografia P .

  • Dodano:
  • Autor: