PRZYLĄDEK co to jest
Definicja przylądek co to jest. Czym jest lądu. Skrajnie położone przylądki (na przykład najdalej.

Co to jest Przylądek

Definicja PRZYLĄDEK: najdalej (na danym odcinku wybrzeża) wysunięty w morze pkt. lądu. Skrajnie położone przylądki (na przykład najdalej na wschód i na zachód) wyznaczają położenie geograficzne danego kontynentu albo wyspy. Przykładowo najdalej na północ położonym punktem Polski jest przylądek Rozewie (54°50' szerokości geograficznej północnej)

Definicja Pokrywa Śnieżna:
Co to jest zwarta warstwa śniegu pokrywająca dany region, będąca efektem opadów o stałej postaci (raczej śniegu), utrzymująca się przy ujemnej temperaturze powietrza. Występuje w chłodnej porze roku w średnich przylądek.
Definicja Powierzchnia Zrównania:
Co to jest falista powierzchnia, cechująca się niewielkimi wysokościami względnymi, powstała w konsekwencji długookresowych mechanizmów degradacji wyniosłości powierzchni Ziemi, a również niekiedy akumulacji przylądek.
Definicja Pasmo Górskie:
Co to jest górska o wyraźnie wydłużonym kształcie, składająca się z wododzielnego grzbietu (grzbiet kluczowy, grań kluczowa) i licznych, odchodzących od niego grzbietów bocznych, opadających ku przedpolu gór. W przylądek.

Czym jest Przylądek znaczenie w Słownik geografia P .

  • Dodano:
  • Autor: