PRZYMROZEK co to jest
Definicja przymrozek co to jest. Czym jest najczęściej w nocy bądź nad ranem) w dniu, gdzie.

Co to jest Przymrozek

Definicja PRZYMROZEK: spadek temperatury minimalnej powietrza poniżej 0°C (najczęściej w nocy bądź nad ranem) w dniu, gdzie temperatura max. powietrza wynosi ponad 0°C. Dni z przymrozkami są charakterystyczną właściwością okresu od jesieni do wiosny w umiarkowanych szerokościach geograficznych. Bardzo inicjalne pojawienie się przymrozków w momencie jesiennym albo bardzo późno na wiosnę, kiedy między innymi zaczęły kwitnąć drzewa owocowe, ma negatywny wpływ na uprawy. Regularnie w analizach klimatycznych regionów, raczej dla potrzeb rolnictwa, ustala się długość okresu bezprzymrozkowego (kiedy temperatura min. powietrza wynosi ponad 0°C)

Definicja Pole Firnowe:
Co to jest znajdująca się ponad granicy wiecznego śniegu. Pole firnowe ma zazwyczaj kształt rozległej misy, położonej w górnej części doliny górskiej, bądź także zajmuje wysoko wzniesiony płaskowyż górski. Pole przymrozek.
Definicja Puna:
Co to jest ustalenie wyżyn śródandyjskich na terytorium Peru i Boliwii (Altiplano) i Chile i Argentyny (Puna de Atacama przymrozek.
Definicja Popiół Wulkaniczny:
Co to jest produktów wybuchu wulkanów, podobnie jak lapille, utworzony z rozpylonej lawy, której cząstki zastygły w powietrzu, albo także pył skały rozdrobnionej siłą eksplozji. W trakcie erupcji wulkanów przymrozek.

Czym jest Przymrozek znaczenie w Słownik geografia P .

  • Dodano:
  • Autor: