PRZYMROZEK co to jest
Definicja przymrozek co to jest. Czym jest najczęściej w nocy bądź nad ranem) w dniu, gdzie.

Co to jest Przymrozek

Definicja PRZYMROZEK: spadek temperatury minimalnej powietrza poniżej 0°C (najczęściej w nocy bądź nad ranem) w dniu, gdzie temperatura max. powietrza wynosi ponad 0°C. Dni z przymrozkami są charakterystyczną właściwością okresu od jesieni do wiosny w umiarkowanych szerokościach geograficznych. Bardzo inicjalne pojawienie się przymrozków w momencie jesiennym albo bardzo późno na wiosnę, kiedy między innymi zaczęły kwitnąć drzewa owocowe, ma negatywny wpływ na uprawy. Regularnie w analizach klimatycznych regionów, raczej dla potrzeb rolnictwa, ustala się długość okresu bezprzymrozkowego (kiedy temperatura min. powietrza wynosi ponad 0°C)

Definicja połonina:
Co to jest muraw alpejskich i subalpejskich wykształconych powyżej górną granicą lasu w Karpatach Wschodnich, piętro roślinności o charakterze naturalnym, którego zasięg poszerzył znacząco człowiek, stosując PRZYMROZEK.
Definicja puna:
Co to jest ustalenie wyżyn śródandyjskich na terytorium Peru i Boliwii (Altiplano) i Chile i Argentyny (Puna de Atacama PRZYMROZEK.
Definicja polje:
Co to jest rozległe zagłębienie śródgórskie albo śródwyżynne, otoczone ze wszystkich stron wyraźnymi zboczami, pozbawione powierzchniowego odpływu wód. Polje powstaje w rezultacie długookresowych mechanizmów PRZYMROZEK.

Czym jest Przymrozek znaczenie w Słownik geografia P .

  • Dodano:
  • Autor: