PRZYMROZEK co to jest
Definicja przymrozek co to jest. Czym jest najczęściej w nocy bądź nad ranem) w dniu, gdzie.

Co to jest Przymrozek

Definicja PRZYMROZEK: spadek temperatury minimalnej powietrza poniżej 0°C (najczęściej w nocy bądź nad ranem) w dniu, gdzie temperatura max. powietrza wynosi ponad 0°C. Dni z przymrozkami są charakterystyczną właściwością okresu od jesieni do wiosny w umiarkowanych szerokościach geograficznych. Bardzo inicjalne pojawienie się przymrozków w momencie jesiennym albo bardzo późno na wiosnę, kiedy między innymi zaczęły kwitnąć drzewa owocowe, ma negatywny wpływ na uprawy. Regularnie w analizach klimatycznych regionów, raczej dla potrzeb rolnictwa, ustala się długość okresu bezprzymrozkowego (kiedy temperatura min. powietrza wynosi ponad 0°C)

Definicja Prądy Morskie:
Co to jest okresowe (zmieniające swój kierunek na przykład co pół roku) postępowe ruchy wody w morzach i oceanach, wchodzące w skład ogólnej cyrkulacji wód oceanu światowego. Obejmują warstwę wody o w miarę przymrozek.
Definicja Podział Administracyjny:
Co to jest wydzielenie na obszarze danego państwie jednostek terytorialnych, posiadających lokalną administrację, ale podległych władzom centralnym, w celu ułatwienia kierowania krajem. Jednostki podziału przymrozek.
Definicja Pływy:
Co to jest periodyczne zmiany poziomu wody w morzach i oceanach (i w innych zbiornikach wodnych) i odkształcenia powierzchni wywołane zmianami w oddziaływaniu grawitacyjnym Słońca, a w pierwszej kolejności przymrozek.

Czym jest Przymrozek znaczenie w Słownik geografia P .

  • Dodano:
  • Autor: