RAPAKIWI co to jest
Definicja rapakiwi co to jest. Czym jest czerwonych albo różowoczerwonych kryształów skaleni.

Co to jest Rapakiwi

Definicja RAPAKIWI: odmiana granitu charakteryzująca się występowaniem sporych, czerwonych albo różowoczerwonych kryształów skaleni potasowych, otoczonych białawą albo zielonawą otoczką oligoklazu. Łatwo podlega mechanizmom wietrzenia i rozpada się. Występuje na terenach Finlandii i północno-zachodniej Rosji. W Polsce rapakiwi spotykany jest wyłącznie w formie głazów narzutowych, stanowiących jeden z podstawowych dowodów na zlodowacenie w momencie plejstocenu

Definicja Reper:
Co to jest trwały (zazwyczaj odciśnięty w odlewie żeliwnym) symbol, utrwalający w terenie pkt. sieci niwelacyjnej o wyznaczonej wysokości n.p.m rapakiwi.
Definicja Reżim Rzeczny:
Co to jest ustrój rzeczny, charakterystyczny, rytmiczny przebieg zjawisk hydrologicznych w rzece pośrodku roku, ustalony na podstawie długoletnich obserwacji. Na reżim rzeczny składają się przebiegi: zasilania rapakiwi.
Definicja Rój Wysp:
Co to jest rodzaj archipelagu złożonego z licznych, raczej niewielkich wysp rozmieszczonych bezładnie. Przykładami roju wysp są Sporady na Morzu Egejskim i Karoliny na Oceanie Spokojnym rapakiwi.

Czym jest Rapakiwi znaczenie w Słownik geografia R .

  • Dodano:
  • Autor: