REGIONALIZACJA co to jest
Definicja regionalizacja co to jest. Czym jest różnych metod, na dwa zasadnicze metody: 1) przez.

Co to jest Regionalizacja

Definicja REGIONALIZACJA: procedura wyróżniania regionów. Dokonuje się jej dzięki różnych metod, na dwa zasadnicze metody:1) przez dzielenie obszaru na jednostki regionalne na podstawie przyjętych mierników,2) przez łączenie ze sobą przylegających do siebie małych jednostek o podobnych cechach środowiska.Istotną właściwością regionalizacji to jest, iż pokrywa ona cały region (nie pozostawia się "pustych miejsc", które nie należą do żadnego regionu)

Definicja Reper:
Co to jest trwały (zazwyczaj odciśnięty w odlewie żeliwnym) symbol, utrwalający w terenie pkt. sieci niwelacyjnej o wyznaczonej wysokości n.p.m regionalizacja.
Definicja Rogowiec:
Co to jest pochodzenia chemicznego albo organicznego, występująca w formie warstw o niewielkiej grubości. Rogowiec zbudowany jest z krzemionki o strukturze bezpostaciowej albo skrytokrystalicznej - najczęściej regionalizacja.
Definicja Rumosz:
Co to jest wchodzące w skład rumowiska rzecznego w formie wleczyn toczonych po dnie i silnie rozdrobnionych substancji unoszących się w wodzie. 2. r. skalny - pokrywa obszaru górskiego złożona z bloków i gruzu regionalizacja.

Czym jest Regionalizacja znaczenie w Słownik geografia R .

  • Dodano:
  • Autor: