REGOSOLE co to jest
Definicja regosole co to jest. Czym jest mineralnych, powstających na luźnych, nie scementowanych.

Co to jest Regosole

Definicja REGOSOLE: gleby wczesne luźne, typ słabo wykształconych gleb mineralnych, powstających na luźnych, nie scementowanych lepiszczem skałach osadowych (na przykład glinach zwałowych, iłach, piaskach wydmowych, żwirach rzecznych). W profilu widoczny jest słabo wykształcony, płytki (rzadko przekraczający 10 cm grubości) poziom próchniczny o niewielkiej zawartości próchnicy, leżący bezpośrednio na skale macierzystej. Odznacza się regosole: erozyjne, deluwialne, eoliczne i aluwialne

Definicja Regionalizacja:
Co to jest wyróżniania regionów. Dokonuje się jej dzięki różnych metod, na dwa zasadnicze metody: 1) przez dzielenie obszaru na jednostki regionalne na podstawie przyjętych mierników, 2) przez łączenie ze sobą regosole.
Definicja Rój Wysp:
Co to jest rodzaj archipelagu złożonego z licznych, raczej niewielkich wysp rozmieszczonych bezładnie. Przykładami roju wysp są Sporady na Morzu Egejskim i Karoliny na Oceanie Spokojnym regosole.
Definicja Rapakiwi:
Co to jest charakteryzująca się występowaniem sporych, czerwonych albo różowoczerwonych kryształów skaleni potasowych, otoczonych białawą albo zielonawą otoczką oligoklazu. Łatwo podlega mechanizmom wietrzenia regosole.

Czym jest Regosole znaczenie w Słownik geografia R .

  • Dodano:
  • Autor: