RIPPLEMARKI co to jest
Definicja ripplemarki co to jest. Czym jest charakterystyczne dla powierzchni piaszczystych.

Co to jest Ripplemarki

Definicja RIPPLEMARKI: 1) zmarszczki wiatrowe, zmarszczki wydmowe - mikroformy charakterystyczne dla powierzchni piaszczystych (wybrzeża morskie, pustynie i tym podobne), stanowiące drobne (do kilku cm) regularne nabrzmienia i bruzdy na powierzchni piasku, przypominające wyglądem fale lub miniaturowe wydmy poprzeczne. Ripplemarki powstają pod wpływem wiatru, podobnie jak wydmy mają łagodną stronę dowietrzną i stromą, osypującą się stronę zawietrzną. Na ich podstawie można określić kierunek wiatru.2) wałki falowe - nierówności w obrębie płytkiego, piaszczystego dna koryta rzeki, podobne kształtem do zmarszczek wiatrowych, lecz powstałe pod wpływem prądu rzeki i falowania

Definicja Ranczo:
Co to jest nazwa określająca spore, nie ogrodzone gospodarstwo prowadzące hodowlę bydła, koni albo owiec, stosowana w Ameryce Północnej i Południowej ripplemarki.
Definicja Rzędówka:
Co to jest wiejskiej, pochodzący jeszcze ze średniowiecza, charakterystyczny dla terenów nizinnych, w szczególności podmokłych. Bazuje na wznoszeniu zabudowań wzdłuż prostej drogi, lecz w sposób luźny, na ripplemarki.
Definicja Rewa:
Co to jest nasyp litoralny, wał piaszczysty na dnie morza, w pobliżu brzegów lądu, w miejscu łamania się fal, tworzący płyciznę. Wynurza się w okresie bardzo niskich stanów morza. Odpowiednikiem rewy może być ripplemarki.

Czym jest Ripplemarki znaczenie w Słownik geografia R .

  • Dodano:
  • Autor: