SAPROPEL co to jest
Definicja sapropel co to jest. Czym jest zbiorników wodnych w wyniku rozkładu martwych szczątków.

Co to jest SAPROPEL

Definicja SAPROPEL: szlam gnilny, ciemny osad (muł) tworzący się na dnie zbiorników wodnych w wyniku rozkładu martwych szczątków organicznych bez dostępu tlenu i przy współudziale saprobiontów. Wydzielające się w trakcie reakcji chemicznych gazy i brak tlenu uniemożliwiają życie roślin i zwierząt w sapropelu

Definicja Sawanna:
Co to jest typowy dla strefy pod- i międzyzwrotnikowej, o wybitnej porze suchej trwającej 2,5-10 miesięcy i niskich opadach 400-600 (900) mm rocznie, występujący w pierwszej kolejności w Afryce, a również w sapropel co to jest.
Definicja Stoliwo Górskie:
Co to jest pojedyncza góra o płaskim wierzchołku, typowa dla obszarów o budowie płytowej. Stoliwo górskie powstaje w konsekwencji intensywnej selektywnej degradacji, odsłaniającej płaską, odporną warstwę skał sapropel definicja.
Definicja Szreń:
Co to jest rodzaj pokrywy śnieżnej (śniegu), przekrystalizowanej pod wpływem częściowego rozmrożenia i ponownego zamarznięcia sapropel co znaczy.
Definicja Szott:
Co to jest płytkie, słone jezioro okresowe charakterystyczne dla północnych obrzeży Sahary. Wypełnia się wodą w okresie pory deszczowej, poprzez pozostałe okresy roku etapowo wysycha, tworząc na początku słone sapropel słownik.

Czym jest Sapropel znaczenie w Słownik geografia S .

  • Dodano:
  • Autor: