KARTOGRAFICZNA SIATKA co to jest
Definicja siatka kartograficzna co to jest. Czym jest siatki geograficznej, otrzymanym na mapie.

Co to jest SIATKA KARTOGRAFICZNA

Definicja SIATKA KARTOGRAFICZNA: układ południków i równoleżników na mapie będący obrazem siatki geograficznej, otrzymanym na mapie dzięki wybranego odwzorowania kartograficznego. Siatki kartograficzne klasyfikujemy wg charakteru zniekształceń odwzorowawczych (siatki równokątne, równopolowe, równoodległościowe) albo kształtu. Wyróżniamy: 1) siatki azymutalne - rzut siatki geograficznej na płaszczyznę, 2) stożkowe - rzut siatki geograficznej na powierzchnię boczną stożka, 3) walcowe - rzut siatki geograficznej na powierzchnię boczną walca. Wszystkie trzy posiadają odmiany: gnomoniczne, stereograficzne, ortograficzne, normalne, poprzeczne, ukośne, styczne, sieczne i odległe. Azymutalna wiernopolowa siatka kartograficzna Lamberta jest stosowana do wykonywania planiglobów (mapa świata obu półkul) regularnie służących w szkołach, a walcowa wiernokątna Merkatora do konstrukcji map morskich i lotniczych. Wybrane siatki kartograficzne powstają z połączenia różnych odwzorowań, na przykład "gwiaździsta" Petermana

Definicja Skala Twardości:
Co to jest służąca 10-stopniowa skala twardości ciał stałych (szczególnie minerałów) opracowana w 1812 poprzez niemieckiego mineraloga F. Mohsa (1773-1839). Jeżeli badane ciało rysuje przy potarciu minerał o siatka kartograficzna co to jest.
Definicja Spełzywanie:
Co to jest zachodzący mechanizm morfologiczny, modelujący stoki w klimacie umiarkowanym (między innymi w Polsce). Bazuje na wolnym pełznięciu, pod wpływem siły ciężkości, pokrywy darniowej i przypowierzchniowej siatka kartograficzna definicja.
Definicja Sawanna:
Co to jest typowy dla strefy pod- i międzyzwrotnikowej, o wybitnej porze suchej trwającej 2,5-10 miesięcy i niskich opadach 400-600 (900) mm rocznie, występujący w pierwszej kolejności w Afryce, a również w siatka kartograficzna co znaczy.
Definicja Sandr:
Co to jest geogr. rozległe, piaszczyste albo żwirowe równiny w kształcie stożka powstałe wskutek działalności wód polodowcowych siatka kartograficzna słownik.

Czym jest Kartograficzna Siatka znaczenie w Słownik geografia S .

  • Dodano:
  • Autor: