SIROCCO co to jest
Definicja sirocco co to jest. Czym jest Morza Śródziemnego z kierunku południowego albo południowo.

Co to jest SIROCCO

Definicja SIROCCO: lokalna nazwa ciepłego albo gorącego wiatru wiejącego obok Morza Śródziemnego z kierunku południowego albo południowo-wschodniego, znad Afryki albo Półwyspu Arabskiego. Wieje on najczęściej wiosną przed przesuwającymi się z zachodu na wschód niżami barycznymi. Początkowo sirocco ma charakter wiatru suchego i zapylonego, po przejściu poprzez morze, na terytorium Włoch, Dalmacji, Sycylii, staje się bardziej wilgotny, a po przekroczeniu gór (na przykład w północnej części Sycylii) przybiera postać ciepłego, suchego wiatru typu fen (fĂśhn)

Definicja Sejsza:
Co to jest występujący w zamkniętych zatokach morskich i morzach i jeziorach. Bazuje na szerokim kołysaniu wód: przy brzegach poziom wody wymienia się rytmicznie (od kilkudziesięciu min. do powyżej doby, na sirocco co to jest.
Definicja Strefowość:
Co to jest środowiska, jedna z głownych właściwości środowiska przyrodniczego na kuli ziemskiej, polegająca na stopniowym zmienianiu się jego cech wraz ze zmianą szerokości geograficznej. Kluczową powodem sirocco definicja.
Definicja Słonorośla:
Co to jest solniskowa roślinność, rośliny żyjące na glebach zasolonych: na wybrzeżach mórz, w bezodpływowych dolinach rzek zasilanych wodami bogatymi w substancje alkaliczne (na przykład chlorki: chlorek potasu sirocco co znaczy.
Definicja Skalice:
Co to jest nazwa form terenu stworzonych wskutek oddziaływania mechanizmów erozji albo denudacji, dzięki którym na powierzchni Ziemi odsłania się skała nie przykryta zwietrzeliną. W zależności od kształtów sirocco słownik.

Czym jest Sirocco znaczenie w Słownik geografia S .

  • Dodano:
  • Autor: