SOLNKO co to jest
Definicja solnisko co to jest. Czym jest charakteryzujące się nieraz znacznym zasoleniem. Solniska.

Co to jest Solnisko

Definicja SOLNISKO: słone bagno, zazwyczaj bezodpływowe obniżenie terenu charakteryzujące się nieraz znacznym zasoleniem. Solniska występują tylko na obszarach o klimacie suchym, gdzie parowanie przewyższa opady. Woda pochodząca z okresowych opadów deszczu gromadzi się w tych obniżeniach tworząc okresowe jeziora. Rozpuszczone w wodzie związki mineralne w konsekwencji silnego parowania wytrącają się z roztworu, powodując zasolenie obszaru. Odpowiednikiem są między innymi solniska w Ameryce Południowej zwane tu salarami (salares), na przykład Salar de Uyuni, Salar de Atacama

Definicja Sjenit:
Co to jest skała głębinowa należąca do ekipy skał obojętnych. W składzie mineralnym sjenitu przeważają: skalenie alkaliczne (ortoklaz, mikroklin), biotyt, amfibole (raczej hornblenda), pirokseny i drobne ilości solnisko.
Definicja Sirocco:
Co to jest ciepłego albo gorącego wiatru wiejącego obok Morza Śródziemnego z kierunku południowego albo południowo-wschodniego, znad Afryki albo Półwyspu Arabskiego. Wieje on najczęściej wiosną przed solnisko.
Definicja Stratosfera:
Co to jest ziemskiej położona ponad troposfery i oddzielona od niej tropopauzą, rozciągająca się na wysokości 45-50 km. W stratosferze występuje zdarzenie inwersji temperatury, bo w dolnej części (około 12-25 solnisko.

Czym jest Solnisko znaczenie w Słownik geografia S .

  • Dodano:
  • Autor: