SPELEOLOGIA co to jest
Definicja speleologia co to jest. Czym jest rozwoju jaskiń. Rodzaj dyscypliny na pograniczu różnych.

Co to jest SPELEOLOGIA

Definicja SPELEOLOGIA: jaskinioznawstwo, poznawanie i naukowe badanie genezy i rozwoju jaskiń. Rodzaj dyscypliny na pograniczu różnych nauk, między innymi: geologii, geomorfologii, hydrogeologii, klimatologii, biogeografii, archeologii, historii. Kolokwialnie przeciwieństwo taternictwa jaskiniowego, bez względu na to, czy uprawia się speleologię w celach poznawczo-badawczych czy tylko czysto sportowych

Definicja Szadź:
Co to jest atmosferyczny o barwie srebrzystobiałej, występujący w formie szczotek lodowych igiełek, mniej albo więcej rozdzielonych pęcherzykami powietrza, ozdobionych niekiedy rozgałęzionymi kryształkami speleologia co to jest.
Definicja Szczyt:
Co to jest wypukłej formy terenu - góry, grani albo grzbietu górskiego, pagórka, wzgórza i tym podobne, na przykład szczyt wydmy, 2) najwyższy pkt. stoku urwistego, stanowiącego załom wypukły, na przykład speleologia definicja.
Definicja Solano:
Co to jest meteorol. śródziemnomorski upalny i wilgotny wiatr wsch. wiejący w Hiszpanii speleologia co znaczy.
Definicja Slumsy:
Co to jest dzielnice wielkiego miasta o b. niskim standardzie życia, z nędznymi domami, ruderami zamieszkiwanymi poprzez biedotę wielkomiejską speleologia słownik.

Czym jest Speleologia znaczenie w Słownik geografia S .

  • Dodano:
  • Autor: