STEP co to jest
Definicja step co to jest. Czym jest suchoroślowym, typowa dla klimatu umiarkowanego.

Co to jest Step

Definicja STEP: bezdrzewna formacja trawiasto-zielna o charakterze suchoroślowym, typowa dla klimatu umiarkowanego kontynentalnego, z mroźną zimą i suchym, gorącym latem, o opadach poniżej 500 mm rocznie, z wyraźnie zaznaczonym okresem spoczynku zimowego. Występuje w Eurazji od Niziny Węgierskiej (tak zwany puszta) i wybrzeży Morza Czarnego po środkowe Chiny, w Ameryce Północnej tworzy pas prerii Ogromnych Równin, w Ameryce Południowej, w Urugwaju i Argentynie, nazywany jest pampą. Zróżnicowany na szereg podtypów: w miarę najwilgotniejszy step łąkowy (kwietny), z sporym udziałem roślin dwuliściennych i szerokolistnych traw, step ostnicowy, suchszy, z dominacją traw wąskolistnych (raczej z rodzajów ostnica Stipa i kostrzewa Festuca) i w obszarach najsuchszych step piołunowy (bylicowy) utworzony poprzez półkrzewy (w szczególności z rodzaju bylica Artemisia). Typową glebą stepową (z wyjątkiem jego najsuchszych postaci z glebami kasztanowymi) jest czarnoziem (czarnoziemne gleby). Stepy w formie najwilgotniejszej zostały nieomal kompletnie zaorane i zamienione na pola uprawne, a w postaciach najsuchszych zdegradowane poprzez wypas

Definicja Salsa:
Co to jest typ wulkanu błotnego związanego z występowaniem skał bitumicznych, charakteryzujący się tym, iż wydobywające się z niego błoto wulkaniczne nie jest gorące step.
Definicja Speleologia:
Co to jest poznawanie i naukowe badanie genezy i rozwoju jaskiń. Rodzaj dyscypliny na pograniczu różnych nauk, między innymi: geologii, geomorfologii, hydrogeologii, klimatologii, biogeografii, archeologii step.
Definicja Selwa:
Co to jest tropikalnego, wilgotnego, wiecznie zielonego lasu równikowego, służąca w Ameryce Południowej. Selwą porośnięte są: cała Nizina Amazonki, część niziny Orinoko, Wyżyny Gujańskiej i Brazylijskiej step.

Czym jest Step znaczenie w Słownik geografia S .

  • Dodano:
  • Autor: