STOLICA co to jest
Definicja stolica co to jest. Czym jest terytorium (jednostki administracyjnej), siedziba jego.

Co to jest Stolica

Definicja STOLICA: stołeczne miasto, kluczowe miasto jakiegoś państwa albo terytorium (jednostki administracyjnej), siedziba jego władz. Wyjątkami są Amsterdam w Holandii i Sucre w Boliwii, będące nominalnymi stolicami swoich krajów, w trakcie gdy władze mają siedziby w innych miastach (Haga i La Paz). Stolice krajów są regularnie największym skupiskiem ludności i centrum kulturalnym państwie, lecz niekiedy względy historyczne (Berno w Szwajcarii, do niedawna Bonn w Niemczech, Rabat w Maroku) albo świadome decyzje władz (Brasilia w Brazylii, Canberra w Australii) wywołują, iż stolica znajduje się w mniejszym mieście. Nazwą stolicy ustala się niekiedy miejscowość główną pod jakimś określonym względem, na przykład Zakopane - zimowa stolica Polski

Definicja Sierra:
Co to jest geogr. łańcuch górski, pasmo gór stolica.
Definicja Sill:
Co to jest żyła skał magmowych zakrzepłych zazwyczaj blisko powierzchni Ziemi. Powstaje wskutek intruzji magmy pomiędzy dwie warstwy równolegle ułożonych skał osadowych. Długość przekraczać może 100 km, grubość stolica.
Definicja Sejsza:
Co to jest występujący w zamkniętych zatokach morskich i morzach i jeziorach. Bazuje na szerokim kołysaniu wód: przy brzegach poziom wody wymienia się rytmicznie (od kilkudziesięciu min. do powyżej doby, na stolica.

Czym jest Stolica znaczenie w Słownik geografia S .

  • Dodano:
  • Autor: