STOLICA co to jest
Definicja stolica co to jest. Czym jest terytorium (jednostki administracyjnej), siedziba jego.

Co to jest STOLICA

Definicja STOLICA: stołeczne miasto, kluczowe miasto jakiegoś państwa albo terytorium (jednostki administracyjnej), siedziba jego władz. Wyjątkami są Amsterdam w Holandii i Sucre w Boliwii, będące nominalnymi stolicami swoich krajów, w trakcie gdy władze mają siedziby w innych miastach (Haga i La Paz). Stolice krajów są regularnie największym skupiskiem ludności i centrum kulturalnym państwie, lecz niekiedy względy historyczne (Berno w Szwajcarii, do niedawna Bonn w Niemczech, Rabat w Maroku) albo świadome decyzje władz (Brasilia w Brazylii, Canberra w Australii) wywołują, iż stolica znajduje się w mniejszym mieście. Nazwą stolicy ustala się niekiedy miejscowość główną pod jakimś określonym względem, na przykład Zakopane - zimowa stolica Polski

Definicja Studnia Krasowa:
Co to jest charakterystyczna dla obszarów krasowych. Rodzaj próżni o okrągłym przekroju, o głębokości nawet do kilkuset m. Powstaje w wyniku ługowania poprzez wodę skały wzdłuż pionowych szczelin i ich stolica co to jest.
Definicja Szreń:
Co to jest rodzaj pokrywy śnieżnej (śniegu), przekrystalizowanej pod wpływem częściowego rozmrożenia i ponownego zamarznięcia stolica definicja.
Definicja Synoptyka:
Co to jest potoczne ustalenie meteorologii synoptycznej, będącej działem meteorologii stolica co znaczy.
Definicja Stok Kontynentalny:
Co to jest kontynentalnego, stok przylądowy, stok znajdujący się pod powierzchnią wody, między płaską powierzchnią cokołu lądowego (szelfu albo bezpośrednio kontynentu), a głęboko położonym dnem basenu stolica słownik.

Czym jest Stolica znaczenie w Słownik geografia S .

  • Dodano:
  • Autor: