Krzyżówka NAPŁYWOWY STOŻEK co to jest
Definicja stożek napływowy co to jest. Czym jest terenu, powstająca w konsekwencji akumulacji co znaczy.

Czy przydatne?

Co to jest STOŻEK NAPŁYWOWY

Definicja STOŻEK NAPŁYWOWY: aluwialny stożek, regularnie spotykana forma powierzchni terenu, powstająca w konsekwencji akumulacji (nagromadzania) osadów niesionych poprzez rzekę albo potok w miejscu wyraźnego pomniejszenia spadku koryta i prędkości płynięcia wody, na przykład u wylotu doliny bocznej do głównej. Stożki napływowe mają zazwyczaj kształt wachlarzowaty (stąd nazwa), a ciek w ich obrębie regularnie rozgałęzia się na kilka ramion. Stożek napływowy powstający w miejscu ujścia rzeki do morza albo jeziora nosi nazwę delty

Co znaczy Sublimacja:
Porównanie polegająca na bezpośrednim przejściu substancji z etapy stałej do gazowej (bez stopienia). Prężność pary nad tą substancją musi być niższa aniżeli ciśnienie w punkcie potrójnym (pkt. układu stożek napływowy co znaczy.
Krzyżówka Szkwał:
Dlaczego nagły, gwałtowny, kilkuminutowy powiew wiatru o sile do 9° w skali Beauforta. Mocny poziomy wir powietrzny powstający na granicy dwóch mas powietrza o dużej różnicy temperatur stożek napływowy krzyżówka.
Co to jest Stalaktyt:
Jak lepiej geol. naciek krasowy w kształcie sopla zwisającego ze stropu jaskini stożek napływowy co to jest.
Słownik Skala Mapy:
Kiedy przedstawiający rozmiar pomniejszenia odległości na mapie względem rzeczywistych odległości w terenie. Skalę mapy zapisuje się w formie ułamka, na przykład 1: 10 000 znaczy, iż dowolna odległość na stożek napływowy słownik.

Czym jest Napływowy Stożek znaczenie w Słownik geografia S .

  • Dodano:
  • Autor: