KRASOWA STUDNIA co to jest
Definicja studnia krasowa co to jest. Czym jest Rodzaj próżni o okrągłym przekroju, o głębokości.

Co to jest STUDNIA KRASOWA

Definicja STUDNIA KRASOWA: forma terenu charakterystyczna dla obszarów krasowych. Rodzaj próżni o okrągłym przekroju, o głębokości nawet do kilkuset m. Powstaje w wyniku ługowania poprzez wodę skały wzdłuż pionowych szczelin i ich poszerzania. Regularnie uznawana za rodzaj jaskini krasowej albo komina krasowego

Definicja Stratus:
Co to jest meteorol. niska warstwowa chmura dająca opad mżawki, lodu albo śniegu ziarnistego studnia krasowa co to jest.
Definicja Stan Wody:
Co to jest zwierciadła wody w cieku albo zbiorniku mierzona poprzez wodowskaz względem przyjętego, umownego poziomu odniesienia (tak zwany rzędna zera wodowskazu). Stan wody podaje się w jednostkach długości studnia krasowa definicja.
Definicja Stok Kontynentalny:
Co to jest kontynentalnego, stok przylądowy, stok znajdujący się pod powierzchnią wody, między płaską powierzchnią cokołu lądowego (szelfu albo bezpośrednio kontynentu), a głęboko położonym dnem basenu studnia krasowa co znaczy.
Definicja Skala Beauforta:
Co to jest skala wykorzystywana do szacowania prędkości (tak zwany siły) wiatru. Opracowana w 1806 poprzez angielskiego admirała F. Beauforta. Opiera się na obserwacji skutków działania wiatru na elementy studnia krasowa słownik.

Czym jest Krasowa Studnia znaczenie w Słownik geografia S .

  • Dodano:
  • Autor: