STUDNIA co to jest
Definicja studnia co to jest. Czym jest powierzchnię gruntu z poziomem wody gruntowej albo.

Co to jest STUDNIA

Definicja STUDNIA: pionowy szyb albo stalowy przewód rurowy złączający powierzchnię gruntu z poziomem wody gruntowej albo zaskórnej. Z racji na sposób wykonania i konstrukcję rozróżnia się studnie: - kopane (otwór obudowany jest cembrowiną (cembrowanie) - z cegły, kamienia albo betonu, a wodę pobiera się dzięki kołowrotu, pompy i tym podobne), - wiercone (ujęcie wody łączy z powierzchnią gruntu rura stalowa wyposażona u góry w podnośnik wody), - artezyjskie (artezyjska studnia), - abisyńskie (rura wbita albo wkręcona w grunt, wyposażona w ręczną pompę, służy do czerpania niewielkich ilości wody z płytkich pokładów wodnych). Studnia ma określoną wydajność - zbyt spory pobór wody w krótkim czasie może doprowadzić do jej wyschnięcia i utworzenia leja depresyjnego. W zależności od przeznaczenia rozróżnia się między innymi studnie: eksploatacyjne (pobór wody pitnej, przemysłowej i tym podobne))), inżynierskie - fundamentowe, pomocnicze i tym podobne)))) (służą na przykład do obniżania poziomu wody gruntowej), badawcze

Definicja Siatka Kartograficzna:
Co to jest równoleżników na mapie będący obrazem siatki geograficznej, otrzymanym na mapie dzięki wybranego odwzorowania kartograficznego. Siatki kartograficzne klasyfikujemy wg charakteru zniekształceń studnia co to jest.
Definicja Szelf:
Co to jest platforma kontynentalna, platforma przylądowa, część bloku (cokołu) kontynentalnego znajdująca się pod powierzchnią morza. Szelf jest zazwyczaj przedłużeniem równiny nadbrzeżnej, jego nachylenie na studnia definicja.
Definicja Szczyt:
Co to jest wypukłej formy terenu - góry, grani albo grzbietu górskiego, pagórka, wzgórza i tym podobne, na przykład szczyt wydmy, 2) najwyższy pkt. stoku urwistego, stanowiącego załom wypukły, na przykład studnia co znaczy.
Definicja Stratus:
Co to jest meteorol. niska warstwowa chmura dająca opad mżawki, lodu albo śniegu ziarnistego studnia słownik.

Czym jest Studnia znaczenie w Słownik geografia S .

  • Dodano:
  • Autor: