Krzyżówka STUDNIA co to jest
Definicja studnia co to jest. Czym jest powierzchnię gruntu z poziomem wody gruntowej albo co znaczy.

Czy przydatne?

Co to jest STUDNIA

Definicja STUDNIA: pionowy szyb albo stalowy przewód rurowy złączający powierzchnię gruntu z poziomem wody gruntowej albo zaskórnej. Z racji na sposób wykonania i konstrukcję rozróżnia się studnie: - kopane (otwór obudowany jest cembrowiną (cembrowanie) - z cegły, kamienia albo betonu, a wodę pobiera się dzięki kołowrotu, pompy i tym podobne), - wiercone (ujęcie wody łączy z powierzchnią gruntu rura stalowa wyposażona u góry w podnośnik wody), - artezyjskie (artezyjska studnia), - abisyńskie (rura wbita albo wkręcona w grunt, wyposażona w ręczną pompę, służy do czerpania niewielkich ilości wody z płytkich pokładów wodnych). Studnia ma określoną wydajność - zbyt spory pobór wody w krótkim czasie może doprowadzić do jej wyschnięcia i utworzenia leja depresyjnego. W zależności od przeznaczenia rozróżnia się między innymi studnie: eksploatacyjne (pobór wody pitnej, przemysłowej i tym podobne))), inżynierskie - fundamentowe, pomocnicze i tym podobne)))) (służą na przykład do obniżania poziomu wody gruntowej), badawcze

Co znaczy Selwa:
Porównanie tropikalnego, wilgotnego, wiecznie zielonego lasu równikowego, służąca w Ameryce Południowej. Selwą porośnięte są: cała Nizina Amazonki, część niziny Orinoko, Wyżyny Gujańskiej i Brazylijskiej studnia co znaczy.
Krzyżówka Sopka:
Dlaczego stosowana w północno-wschodniej Azji nazwa oznaczająca samotnie położoną, wysoko wzniesioną górę, najczęściej wulkan, na przykład Kluczewska Sopka na Kamczatce studnia krzyżówka.
Co to jest Skalice:
Jak lepiej nazwa form terenu stworzonych wskutek oddziaływania mechanizmów erozji albo denudacji, dzięki którym na powierzchni Ziemi odsłania się skała nie przykryta zwietrzeliną. W zależności od kształtów studnia co to jest.
Słownik Stopa Bezrobocia:
Kiedy statystyczna opisująca zdarzenie bezrobocia. W praktyce służące są dwa metody jej obliczania: pierwszy, stosowany w większości państw świata, ustala stopę bezrobocia jako relacja liczby osób studnia słownik.

Czym jest Studnia znaczenie w Słownik geografia S .

  • Dodano:
  • Autor: