SZCZYT co to jest
Definicja szczyt co to jest. Czym jest grzbietu górskiego, pagórka, wzgórza i tym podobne, na.

Co to jest Szczyt

Definicja SZCZYT: 1) najwyższy pkt. wypukłej formy terenu - góry, grani albo grzbietu górskiego, pagórka, wzgórza i tym podobne, na przykład szczyt wydmy,2) najwyższy pkt. stoku urwistego, stanowiącego załom wypukły, na przykład szczyt klifu,3) przeciwieństwo wierzchołka, na przykład szczyt wulkanu, spłaszczenie szczytowe,4) przeciwieństwo całej góry.Ze wszystkich znaczeń w najwyższym stopniu poprawne jest pierwsze, z kolei najczęściej stosowane jest czwarte, dlatego oba - w odróżnieniu do pozostałych - należy uznać za prawidłowe

Definicja sołodie:
Co to jest do gleb słonych, powstających z sołończaków albo sołońców przez rozpuszczanie i wymywanie z nich soli, przy jednoczesnym zastępowaniu ich sodą (węglan sodu), która skutkuje rozkład różnych minerałów SZCZYT.
Definicja sandr:
Co to jest geogr. rozległe, piaszczyste albo żwirowe równiny w kształcie stożka powstałe wskutek działalności wód polodowcowych SZCZYT.
Definicja szadź:
Co to jest barwie srebrzystobiałej, występujący w formie szczotek lodowych igiełek, mniej albo więcej rozdzielonych pęcherzykami powietrza, ozdobionych niekiedy rozgałęzionymi kryształkami. Szadź powstaje przy SZCZYT.

Czym jest Szczyt znaczenie w Słownik geografia S .

  • Dodano:
  • Autor: