SZEREGÓWKA co to jest
Definicja szeregówka co to jest. Czym jest średniowiecza, charakterystyczny dla terenów nizinnych.

Co to jest SZEREGÓWKA

Definicja SZEREGÓWKA: rodzaj zabudowy wiejskiej, pochodzący jeszcze ze średniowiecza, charakterystyczny dla terenów nizinnych, w szczególności podmokłych. Bazuje na wznoszeniu zabudowań wzdłuż prostej drogi, lecz w sposób luźny, na poszczególnych łanach przyznanych osadnikom po obu stronach drogi. Od drogi głównej odchodzą prostopadle drogi boczne

Definicja Sejsmologia:
Co to jest dział geofizyki, edukacja zajmująca się trzęsieniami ziemi (ich analizą, teorią stworzenia, możliwością przewidywania) i poznawaniem budowy wnętrza Ziemi na podstawie rozchodzenia się fal sejsmicznych szeregówka co to jest.
Definicja Stratus:
Co to jest meteorol. niska warstwowa chmura dająca opad mżawki, lodu albo śniegu ziarnistego szeregówka definicja.
Definicja Scrub:
Co to jest krzaczastej formacji roślinnej, typowej dla obszarów półsuchych, powszechnie występujący w Australii. Scrub tworzy zwarty, trudny do przebycia gąszcz wiecznie zielonych krzewów. Złożona jest raczej z szeregówka co znaczy.
Definicja Soliflukcja:
Co to jest morfologicznych modelujących stoki w obszarach o klimacie zimnym, w warunkach peryglacjalnych (obszary polarne, wysokie góry). Bazuje na wolnym (do kilku cm na rok) pełzaniu wierzchniej warstwy szeregówka słownik.

Czym jest Szeregówka znaczenie w Słownik geografia S .

  • Dodano:
  • Autor: