TĘCZA co to jest
Definicja tęcza co to jest. Czym jest koncentryczne łuki (koła) znajdujące się po przeciwnej.

Co to jest Tęcza

Definicja TĘCZA: jedno ze zjawisk optycznych w atmosferze. Barwne koncentryczne łuki (koła) znajdujące się po przeciwnej stronie nieba niż Słońce (zdarzenie obserwowano także przy świetle Księżyca). Zwykle widoczny jest jedynie pierwszy łuk tęczy o promieniu zewnętrznym 42,5°, ułożony symetrycznie wokół przedłużenia prostej łączącej obserwatora ze Słońcem (barwa czerwona na zewnątrz, fioletowa wewnątrz). Drugi łuk ma promień zewnętrzny 54° i odwróconą kolejność barw. (zdarzenie powstaje poprzez rozszczepienie światła białego i odbicie go wewnątrz kropel deszczu. Łuk pierwszy to rezultat jednokrotnego, a drugi dwukrotnego odbicia rozszczepionego światła wewnątrz kropli (stąd odwrócona kolejność barw i mniejsze natężenie światła)

Definicja Tajfun:
Co to jest cyklonu tropikalnego (cyklon) występującego w północno-zachodniej części Oceanu Spokojnego, na Filipinach i na południowo-wschodnim wybrzeżu Chin i Japonii. Tajfun występuje najczęściej pod koniec tęcza.
Definicja Turystyka:
Co to jest przyjemności, w celach rekreacyjnych, poznawczych i krajoznawczych, pieszo albo środkami lokomocji, regularnie z użyciem specjalistycznego sprzętu turystyczno-sportowego. We współczesnym świecie tęcza.
Definicja Termometr:
Co to jest wykorzystywany do oznaczania temperatury w sposób pośredni, przez rejestrację wybranej, a zależnej od temperatury wielkości fizycznej. W termometrze wykorzystuje się na przykład rozszerzalność tęcza.

Czym jest Tęcza znaczenie w Słownik geografia T .

  • Dodano:
  • Autor: