LODOWCA TRANSGRESJA co to jest
Definicja transgresja lodowca co to jest. Czym jest rezultacie przewagi akumulacji śniegu nad.

Co to jest Transgresja Lodowca

Definicja TRANSGRESJA LODOWCA: powiększanie się powierzchni i długości lodowca w rezultacie przewagi akumulacji śniegu nad ablacją (topnieniem lodowca). Transgresja lodowca wiąże się najczęściej z oziębianiem klimatu ( w rezultacie obniżania się temperatury minimalizuje się intensywność topnienia lodowca) bądź także ze zwiększaniem się wilgotności klimatu, powodującej większe opady śniegu. Transgredujący lodowiec przesuwa własne czoło naprzód, regularnie niszcząc albo przeobrażając wytworzone poprzez siebie przedtem formy glacjalne - na przykład wały moren czołowych. Przeciwieństwem transgresji lodowca jest regresja lodowca

Definicja Troposfera:
Co to jest ziemskiej najbliższa powierzchni planety: około 16-18 km nad równikiem, 8-10 km nad biegunami. Powyżej nią, oddzielona tropopauzą, znajduje się stratosfera. W troposferze zawarta jest prawie cała (99 transgresja lodowca.
Definicja Tundra:
Co to jest roślina związana z zimnym klimatem podbiegunowym (strefy klimatyczno-roślinne), zróżnicowana na cztery fundamentalne typy: 1) tundrę arktyczną tworzą jedynie skąpo narastające mchy i dość bogate transgresja lodowca.
Definicja Termometr:
Co to jest wykorzystywany do oznaczania temperatury w sposób pośredni, przez rejestrację wybranej, a zależnej od temperatury wielkości fizycznej. W termometrze wykorzystuje się na przykład rozszerzalność transgresja lodowca.

Czym jest Lodowca Transgresja znaczenie w Słownik geografia T .

  • Dodano:
  • Autor: