UZDROWKO co to jest
Definicja uzdrowisko co to jest. Czym jest leczniczych z racji na występowanie ustalonych warunków.

Co to jest Uzdrowisko

Definicja UZDROWISKO: kurort, miejscowość o naturalnych właściwościach leczniczych z racji na występowanie ustalonych warunków klimatycznych, mogących mieć wykorzystanie do klimatoterapii, i wód mineralnych (zdrojowisko) i borowin. Uzdrowisko zaopatrzone jest w urządzenia lecznicze (pijalnie wód, baseny i zakłady kąpielowe, sanatoria, zakłady fizykoterapii), leczy dolegliwości przewlekłe, utrwala wyniki leczenia szpitalnego i prowadzi rehabilitację. Do w najwyższym stopniu znanych uzdrowisk w Polsce należą: Ciechocinek, Busko-Zdrój, Krynica, Kołobrzeg, Rabka, Iwonicz-Zdrój, Lądek-Zdrój

Definicja Ujście rzeki:
Co to jest miejsce, gdzie rzeka kończy swój bieg łącząc się z inną rzeką albo wpadając do morza lub jeziora. Ujście rzeki do morza albo jeziora może mieć formę estuarium albo delty UZDROWISKO.
Definicja ugór:
Co to jest danym roku, mimo iż przeprowadzono na nim orkę albo nawożenie w celu oczyszczenia gleby z chwastów i podniesienia jej żyzności - tak zwany ugór czarny. Ugór regularnie obsiewa się poprzez część roku UZDROWISKO.
Definicja upłaz:
Co to jest Ziemi w obrębie ścian albo stoków skalnych, w formie większego, poziomego albo słabo nachylonego spłaszczenia, oddzielającego od siebie dwie części stoku o znacząco większym nachyleniu. Wyżej UZDROWISKO.

Czym jest Uzdrowisko znaczenie w Słownik geografia U .

  • Dodano:
  • Autor: