ZACHMURZENIE co to jest
Definicja zachmurzenie co to jest. Czym jest bez użycia przyrządów (wizualnie), podając jego.

Co to jest Zachmurzenie

Definicja ZACHMURZENIE: stopień pokrycia nieba chmurami. Zachmurzenie ustala się bez użycia przyrządów (wizualnie), podając jego rozmiar w skali od 0 do 8 (skala 9-stopniowa) lub od 0 do 10 (skala 11-stopniowa) albo określając procentowo, jaka część nieba pokryta jest poprzez chmury, przyjmując 0 na oznaczenie nieba bezchmurnego. Przy pełnej charakterystyce zachmurzenie podaje się dodatkowo rodzaje chmur i wysokość ich podstawy

Definicja zamglenie:
Co to jest mikroskopijnych kropelek wody albo zwilżonych cząstek higroskopijnych, powstająca w wyniku kondensacji pary wodnej w przyziemnej warstwie powietrza. W trakcie zamglenia widzialność się minimalizuje Zachmurzenie.
Definicja zagłębie:
Co to jest występują i są eksploatowane złoża kopalin użytecznych, na przykład węgla kamiennego albo brunatnego (zagłębie węglowe), ropy naftowej (zagłębie naftowe), siarki (zagłębie siarkowe). Do największych Zachmurzenie.
Definicja zalew:
Co to jest morskiej o wąskim wylocie, powstałej w wyniku przyrostu mierzei, na przykład Zalew Wiślany. Niekiedy nazwy tej używa się (niepoprawnie) również do ustalenia sztucznych zbiorników wodnych, na przykład Zachmurzenie.

Czym jest Zachmurzenie znaczenie w Słownik geografia Z .

  • Dodano:
  • Autor: