ZACHMURZENIE co to jest
Definicja zachmurzenie co to jest. Czym jest bez użycia przyrządów (wizualnie), podając jego.

Co to jest ZACHMURZENIE

Definicja ZACHMURZENIE: stopień pokrycia nieba chmurami. Zachmurzenie ustala się bez użycia przyrządów (wizualnie), podając jego rozmiar w skali od 0 do 8 (skala 9-stopniowa) lub od 0 do 10 (skala 11-stopniowa) albo określając procentowo, jaka część nieba pokryta jest poprzez chmury, przyjmując 0 na oznaczenie nieba bezchmurnego. Przy pełnej charakterystyce zachmurzenie podaje się dodatkowo rodzaje chmur i wysokość ich podstawy

Definicja Zdrój:
Co to jest gdzie występują źródła mineralnych wód leczniczych stosowanych do picia i kąpieli. 62 miejscowości (1990) w Polsce, mają na swoim terenie wody lecznicze, lecz tylko 36 uzdrowisk prowadzi działalność zachmurzenie co to jest.
Definicja Zator Lodowy:
Co to jest lodowej na rzece w wyniku zatamowania jej swobodnego spływu poprzez jakąś przeszkodę. W Polsce zatory lodowe tworzą się zazwyczaj w dolnych odcinkach Wisły i Bugu, gdyż w okresie gdy w górnym biegu zachmurzenie definicja.
Definicja Zlodzenie Rzek:
Co to jest pokrywy lodowej na wodach rzecznych. Długość trwania zlodzenia rzek zależy od: temperatury powietrza, temperatury wody i szybkości prądu rzecznego. W Polsce zlodzenie rzek trwa od 15 dni (Odra) do 70 zachmurzenie co znaczy.
Definicja Zamglenie:
Co to jest mikroskopijnych kropelek wody albo zwilżonych cząstek higroskopijnych, powstająca w wyniku kondensacji pary wodnej w przyziemnej warstwie powietrza. W trakcie zamglenia widzialność się minimalizuje zachmurzenie słownik.

Czym jest Zachmurzenie znaczenie w Słownik geografia Z .

  • Dodano:
  • Autor: