ZAMGLENIE co to jest
Definicja zamglenie co to jest. Czym jest cząstek higroskopijnych, powstająca w wyniku kondensacji.

Co to jest Zamglenie

Definicja ZAMGLENIE: zawiesina mikroskopijnych kropelek wody albo zwilżonych cząstek higroskopijnych, powstająca w wyniku kondensacji pary wodnej w przyziemnej warstwie powietrza. W trakcie zamglenia widzialność się minimalizuje, wynosi jednak więcej niż 1 km. Zamglenie stanowi zazwyczaj dość rzadką, szarawą zasłonę, która przysłania krajobraz. Występuje regularnie w obszarach zurbanizowanych z uwagi na zanieczyszczenie powietrza. Zamglenie w swobodnej atmosferze nadaje sklepieniu niebieskiemu białawą barwę

Definicja Zlepieniec:
Co to jest zwięzła skała osadowa należąca do ekipy skał okruchowych. Zbudowana z obtoczonych okruchów skalnych, scementowanych ponownie różnego typu spoiwem (najczęściej węglanowym, krzemionkowym albo ilastym zamglenie.
Definicja Zasilanie Rzeki:
Co to jest dostarczanie do rzeki wody pochodzącej z opadów atmosferycznych, ze źródeł, z dopływów rzeki, z lodowców, z topniejącego śniegu, z wód aluwialnych. Zasilanie rzeki jest fundamentem jednego z zamglenie.
Definicja Zbiorowisko Roślinne:
Co to jest ekologii na ustalenie każdego ugrupowania roślin o charakterze naturalnym albo półnaturalnym, zajmującego określony typ siedliska, na przykład zbiorowisko lasu liściastego, łąki wilgotnej itp zamglenie.

Czym jest Zamglenie znaczenie w Słownik geografia Z .

  • Dodano:
  • Autor: