LODOWY ZATOR co to jest
Definicja zator lodowy co to jest. Czym jest jej swobodnego spływu poprzez jakąś przeszkodę. W.

Co to jest Zator Lodowy

Definicja ZATOR LODOWY: spiętrzenie się kry lodowej na rzece w wyniku zatamowania jej swobodnego spływu poprzez jakąś przeszkodę. W Polsce zatory lodowe tworzą się zazwyczaj w dolnych odcinkach Wisły i Bugu, gdyż w okresie gdy w górnym biegu rzeki kra już topnieje i rozpoczyna spływać, dolny bieg rzeki jest nadal zlodzony, co skutkuje spiętrzenie napływającej kry

Definicja zalew:
Co to jest morskiej o wąskim wylocie, powstałej w wyniku przyrostu mierzei, na przykład Zalew Wiślany. Niekiedy nazwy tej używa się (niepoprawnie) również do ustalenia sztucznych zbiorników wodnych, na przykład Zator Lodowy.
Definicja zamieć:
Co to jest atmosferyczne opierające na podnoszeniu z powierzchni Ziemi i przenoszeniu poprzez mocny wiatr cząstek śniegu (zamieć śnieżna) albo pyłu i piasku (zamieć pyłowa, zamieć piaskowa). Odznacza się zamieć Zator Lodowy.
Definicja zorza polarna:
Co to jest luminescencja) występujące w górnych warstwach atmosfery (w jonosferze albo egzosferze) na wysokości od 65 do 400 km (rzadko do 1200 km) nad powierzchnią Ziemi, najczęściej w odległości 20-25° od Zator Lodowy.

Czym jest Lodowy Zator znaczenie w Słownik geografia Z .

  • Dodano:
  • Autor: