LODOWY ZATOR co to jest
Definicja zator lodowy co to jest. Czym jest jej swobodnego spływu poprzez jakąś przeszkodę. W.

Co to jest Zator Lodowy

Definicja ZATOR LODOWY: spiętrzenie się kry lodowej na rzece w wyniku zatamowania jej swobodnego spływu poprzez jakąś przeszkodę. W Polsce zatory lodowe tworzą się zazwyczaj w dolnych odcinkach Wisły i Bugu, gdyż w okresie gdy w górnym biegu rzeki kra już topnieje i rozpoczyna spływać, dolny bieg rzeki jest nadal zlodzony, co skutkuje spiętrzenie napływającej kry

Definicja Zbocze:
Co to jest stanowiący boczne ograniczenie doliny. Zbocze zaczyna się na dole załomem wklęsłym, który oddziela je od dna doliny, i kończy u góry załomem wypukłym, który oddziela je od wierzchowiny albo stoku zator lodowy.
Definicja Zachmurzenie:
Co to jest nieba chmurami. Zachmurzenie ustala się bez użycia przyrządów (wizualnie), podając jego rozmiar w skali od 0 do 8 (skala 9-stopniowa) lub od 0 do 10 (skala 11-stopniowa) albo określając procentowo zator lodowy.
Definicja Zwrotniki:
Co to jest ziemskie, położone na 23027' szerokości geograficznej północnej (zwrotnik Raka) i południowej (zwrotnik Koziorożca), nad którymi Słońce znajduje się w okresie przesilenia letniego (22 czerwca nad zator lodowy.

Czym jest Lodowy Zator znaczenie w Słownik geografia Z .

  • Dodano:
  • Autor: