ZBOCZE co to jest
Definicja zbocze co to jest. Czym jest zaczyna się na dole załomem wklęsłym, który oddziela je od.

Co to jest Zbocze

Definicja ZBOCZE: rodzaj stoku stanowiący boczne ograniczenie doliny. Zbocze zaczyna się na dole załomem wklęsłym, który oddziela je od dna doliny, i kończy u góry załomem wypukłym, który oddziela je od wierzchowiny albo stoku, nie mającego genetycznego związku z doliną. Termin zbocze bywa regularnie niesłusznie utożsamiany z terminem stok, błędne jest na przykład ustalenie "strome zbocza gór" - powinno być "strome stoki gór"

Definicja Zwietrzelina:
Co to jest będący wytworem mechanizmów wietrzenia skał. Z. powstała w wyniku wietrzenia mechanicznego stanowi zespół okruchów skalnych różnej wielkości, lecz jej skład chemiczny jest taki sam jak materiału zbocze.
Definicja Zamglenie:
Co to jest mikroskopijnych kropelek wody albo zwilżonych cząstek higroskopijnych, powstająca w wyniku kondensacji pary wodnej w przyziemnej warstwie powietrza. W trakcie zamglenia widzialność się minimalizuje zbocze.
Definicja Zima:
Co to jest rozpoczynająca się w chwili przesilenia zimowego (około 22 grudnia) i trwająca do równonocny wiosennej (((około 21 marca). Na półkuli południowej w tym czasie jest lato. W meteorologii zima obejmuje zbocze.

Czym jest Zbocze znaczenie w Słownik geografia Z .

  • Dodano:
  • Autor: