ZDRÓJ co to jest
Definicja zdrój co to jest. Czym jest leczniczych stosowanych do picia i kąpieli. 62 miejscowości.

Co to jest Zdrój

Definicja ZDRÓJ: rodzaj uzdrowiska, gdzie występują źródła mineralnych wód leczniczych stosowanych do picia i kąpieli. 62 miejscowości (1990) w Polsce, mają na swoim terenie wody lecznicze, lecz tylko 36 uzdrowisk prowadzi działalność leczniczą wykorzystując miejscową bazę wód, między innymi: solanki (Międzyzdroje, Międzywodzie, Sopot, Krynica Morska, Komańcza, Polańczyk), wody termalne (Uniejów), wody radonowe (Świeradów Zdrój), wody arsenowe (Karolów w Bieszczadach), wody siarczkowe (Lipa koło Rozwadowa), szczawy (Bolków)

Definicja zoogeografia:
Co to jest jedna z dziedzin zoologii, edukacja zajmująca się rozmieszczeniem zwierząt na kuli ziemskiej, powodami tego rozmieszczenia, zróżnicowaniem przestrzennym zwierząt. Zoogeografia bada między innymi Zdrój.
Definicja zalew:
Co to jest morskiej o wąskim wylocie, powstałej w wyniku przyrostu mierzei, na przykład Zalew Wiślany. Niekiedy nazwy tej używa się (niepoprawnie) również do ustalenia sztucznych zbiorników wodnych, na przykład Zdrój.
Definicja zielona rewolucja:
Co to jest zespół programów rozwoju rolnictwa, wprowadzonych poprzez Organizację Narodów Zjednoczonych do spraw Żywności i Rolnictwa (FAO) w latach 60. XX w., mających na celu powiększenie produkcji roślin Zdrój.

Czym jest Zdrój znaczenie w Słownik geografia Z .

  • Dodano:
  • Autor: