POLARNA ZORZA co to jest
Definicja zorza polarna co to jest. Czym jest warstwach atmosfery (w jonosferze albo egzosferze) na.

Co to jest Zorza Polarna

Definicja ZORZA POLARNA: zdarzenie świetlne (luminescencja) występujące w górnych warstwach atmosfery (w jonosferze albo egzosferze) na wysokości od 65 do 400 km (rzadko do 1200 km) nad powierzchnią Ziemi, najczęściej w odległości 20-25° od bieguna geomagnetycznego Ziemi (północnego albo południowego). Zorza polarna powstaje wskutek oddziaływania wiatru słonecznego na magnetosferę Ziemi (pasy Van Allena). Pojawia się jako barwne (białe, żółte, zielone, czerwone, niebieskie, fioletowe) smugi, wstęgi albo zasłony, falujące albo pulsujące na niebie

Definicja zapora wodna:
Co to jest hydrotechniczna w formie wału albo muru przegradzającego w poprzek koryto rzeki. Zapory wodne wznosi się w celu utworzenia zbiorników retencyjnych. Reguluje się je wg: materiału, z którego są Zorza Polarna.
Definicja zatoka:
Co to jest albo jeziora wcinająca się w ląd, odgraniczona od otwartych wód półwyspami albo wysuniętymi przylądkami, o swobodnej zamianie wód z pozostałą częścią zbiornika. Niekiedy jako zatokę ustala się Zorza Polarna.
Definicja zoogeografia:
Co to jest jedna z dziedzin zoologii, edukacja zajmująca się rozmieszczeniem zwierząt na kuli ziemskiej, powodami tego rozmieszczenia, zróżnicowaniem przestrzennym zwierząt. Zoogeografia bada między innymi Zorza Polarna.

Czym jest Polarna Zorza znaczenie w Słownik geografia Z .

  • Dodano:
  • Autor: