POLARNA ZORZA co to jest
Definicja zorza polarna co to jest. Czym jest warstwach atmosfery (w jonosferze albo egzosferze) na.

Co to jest Zorza Polarna

Definicja ZORZA POLARNA: zdarzenie świetlne (luminescencja) występujące w górnych warstwach atmosfery (w jonosferze albo egzosferze) na wysokości od 65 do 400 km (rzadko do 1200 km) nad powierzchnią Ziemi, najczęściej w odległości 20-25° od bieguna geomagnetycznego Ziemi (północnego albo południowego). Zorza polarna powstaje wskutek oddziaływania wiatru słonecznego na magnetosferę Ziemi (pasy Van Allena). Pojawia się jako barwne (białe, żółte, zielone, czerwone, niebieskie, fioletowe) smugi, wstęgi albo zasłony, falujące albo pulsujące na niebie

Definicja Zator Lodowy:
Co to jest lodowej na rzece w wyniku zatamowania jej swobodnego spływu poprzez jakąś przeszkodę. W Polsce zatory lodowe tworzą się zazwyczaj w dolnych odcinkach Wisły i Bugu, gdyż w okresie gdy w górnym biegu zorza polarna.
Definicja Zalew:
Co to jest morskiej o wąskim wylocie, powstałej w wyniku przyrostu mierzei, na przykład Zalew Wiślany. Niekiedy nazwy tej używa się (niepoprawnie) również do ustalenia sztucznych zbiorników wodnych, na przykład zorza polarna.
Definicja Zoogeografia:
Co to jest jedna z dziedzin zoologii, edukacja zajmująca się rozmieszczeniem zwierząt na kuli ziemskiej, powodami tego rozmieszczenia, zróżnicowaniem przestrzennym zwierząt. Zoogeografia bada między innymi zorza polarna.

Czym jest Polarna Zorza znaczenie w Słownik geografia Z .

  • Dodano:
  • Autor: