POLARNA ZORZA co to jest
Definicja zorza polarna co to jest. Czym jest warstwach atmosfery (w jonosferze albo egzosferze) na.

Co to jest Zorza Polarna

Definicja ZORZA POLARNA: zdarzenie świetlne (luminescencja) występujące w górnych warstwach atmosfery (w jonosferze albo egzosferze) na wysokości od 65 do 400 km (rzadko do 1200 km) nad powierzchnią Ziemi, najczęściej w odległości 20-25° od bieguna geomagnetycznego Ziemi (północnego albo południowego). Zorza polarna powstaje wskutek oddziaływania wiatru słonecznego na magnetosferę Ziemi (pasy Van Allena). Pojawia się jako barwne (białe, żółte, zielone, czerwone, niebieskie, fioletowe) smugi, wstęgi albo zasłony, falujące albo pulsujące na niebie

Definicja Zielona Rewolucja:
Co to jest zespół programów rozwoju rolnictwa, wprowadzonych poprzez Organizację Narodów Zjednoczonych do spraw Żywności i Rolnictwa (FAO) w latach 60. XX w., mających na celu powiększenie produkcji roślin zorza polarna.
Definicja Zapora Wodna:
Co to jest hydrotechniczna w formie wału albo muru przegradzającego w poprzek koryto rzeki. Zapory wodne wznosi się w celu utworzenia zbiorników retencyjnych. Reguluje się je wg: materiału, z którego są zorza polarna.
Definicja Zatoka:
Co to jest albo jeziora wcinająca się w ląd, odgraniczona od otwartych wód półwyspami albo wysuniętymi przylądkami, o swobodnej zamianie wód z pozostałą częścią zbiornika. Niekiedy jako zatokę ustala się zorza polarna.

Czym jest Polarna Zorza znaczenie w Słownik geografia Z .

  • Dodano:
  • Autor: