VARAGINE REMIGIUSZ co to jest
Kto to jest REMIGIUSZ Z VARAGINE? Słownik klucznik klasztoru benedyktyńskiego, otyły i jowialny.

Biografia Remigiusz Z Varagine

Kim był REMIGIUSZ Z VARAGINE: bohater powieści U. Eco Imię róży pięćdziesięcioletni klucznik klasztoru benedyktyńskiego, otyły i jowialny. Miał słabość do kobiet, które sprowadzał mu; Salwator. Niegdyś był uczniem heretyka Dulcyna, który powierzył mu listy. Stały się one powodem jego zguby. Bibliotekarz; Malachiasz z Hildesheimu, któremu niegdyś je powierzył, wydał je inkwizytorowi, na ich podstawie oskarżono Remigiusza o herezję, a przy okazji również o morderstwo; Seweryna (którego nie popełnił). Najprawdopodobniej czekała go śmierć na stosie

LITERATURA REKTOR:
biografia postać z dramatu J. Szaniawskiego Żeglarz autor monumentalnej monografii historycznej o; Kapitanie Nucie remigiusz z varagine.
LITERATURA RANSOME:
biografia powieści J. Conrada Smuga cienia chory na serce steward;w okresie malarii, jaka dotknęła większą część załogi, wspólnie z; Kapitanem i garstką zdrowych marynarzy czuwa, by statek nie rozbił się remigiusz z varagine.
LITERATURA RACHEL:
biografia jedna z bohaterek dramatu S. Wyspiańskiego Wesele Żydówka, córka karczmarza z Bronowic, usposobiona poetycko;to ona namówiła państwa młodych do zaproszenia na wesele; Chochoła remigiusz z varagine.

Czym jest Varagine Z Remigiusz znaczenie w Słownik bohaterów R .

  • Dodano:
  • Autor: