BERNARD RIEUX co to jest
Kto to jest RIEUX BERNARD? Słownik miejskim szpitalu w Oranie. W momencie wybuchu dżumy żona.

Biografia Rieux Bernard

Kim był RIEUX BERNARD: bohater powieści A.Camusa Dżuma lekarz medycyny. Pracuje w miejskim szpitalu w Oranie. W momencie wybuchu dżumy żona doktora przebywała na leczeniu poza miastem i tam zmarła. Rieux w trakcie epidemii pracował 20 godz. na dobę. Doglądał chorych w szpitalu, w domach, w miejscach odosobnienia i przymusowej kwarantanny. Testował serum. Obiektywny w ocenie i doborze faktów. To on właśnie spisał kronikę dżumy, a postać narratora powołał dlatego, by spojrzenie na wydarzenia było kompletnie bezstronne. Regularnie spierał się z; ojcem Paneloux na temat sensu, a raczej bezsensu cierpienia

LITERATURA REGANA:
biografia Szekspira Władca Lear żona księcia Kornwalii. Mówi o swej miłości do ojca ( Lear) nie mniej pięknie niż; Goneryla i nie mniej jest zakłamana. Jej seksualność okazuje się silniejsza niż bariery rieux bernard.
LITERATURA RÓŻYCZKA:
biografia powieści W.M. Thackeraya Pierścień i róża a więc historia Lulejki i Bulby jedyne dziecko władcy Krymtatarii, który zginął z rąk; Padelli. Jako mała dziewczynka, opuszczona poprzez wszystkich rieux bernard.
LITERATURA RIDER HONEYCHILE:
biografia Honey rieux bernard.

Czym jest Bernard Rieux znaczenie w Słownik bohaterów R .

  • Dodano:
  • Autor: