RÓŻA co to jest
Kto to jest RÓŻA? Słownik piękna, aczkolwiek - jak mawiano - kobieta o zimnej urodzie , która w.

Biografia Róża

Kim był RÓŻA: tytułowa bohaterka powieści M. Kuncewiczowej Cudzoziemka piękna, aczkolwiek - jak mawiano - kobieta o "zimnej urodzie", która w swoim życiu przeżyła sporo romansów, aby ostatecznie ofiarować się mrukliwemu; Adamowi, z którym poprzez czterdzieści lat "darła koty". Wrażliwa, kochająca muzykę. Egocentryczka, despotka, megalomanka. Lubiła czuć przewagę nad innymi, szczególnie nad mężczyznami, kiedy ich kokietowała. Nie spełniła się jako śpiewaczka, a nie ziszczone nadzieje ulokowała w córce. Po latach uświadamia sobie swoje wyobcowanie, wszędzie czuła się "cudzoziemką". W dniu śmierci rozumie własne błędy i, aczkolwiek ma sześćdziesiąt lat, budzi się w niej miłość do ludzi i świata

LITERATURA RYCERZ CZARNY:
biografia postać symboliczna z Wesela S. Wyspiańskiego sławny rycerz polski z XV wieku;pojawia się; Poecie jako wzór minionej chwały i mocy narodowej róża.
LITERATURA ROSTOW MIKOŁAJ:
biografia Tołstoja Wojna i pokój starszy brat Nataszy. Pełen wdzięku i fantazji;wyróżniający się oficer. W trakcie odwrotu armii rosyjskiej ratuje; Marię Bołkońską z rąk poddanych, później zostaje jej mężem róża.
LITERATURA RADZIWIŁŁ JANUSZ:
biografia Potopu H. Sienkiewicza wojewoda wileński, ogromny hetman litewski, marzący o koronie królewskiej dla siebie i dla Litwy. Sprzedał się Szwedom. Oplótł intrygą; Kmicica, przeciwstawiając go reszcie róża.

Czym jest Róża znaczenie w Słownik bohaterów R .

  • Dodano:
  • Autor: