ANAKSYMANDER MILETU co to jest
Definicja ANAKSYMANDER Z MILETU. Co znaczy filozof grecki, przedstawiciel jońskiej szkoły przyrody.

Co to jest Miletu Z Anaksymander

Definicja ANAKSYMANDER Z MILETU: (około 610 - 547 przed naszą erą) - filozof grecki, przedstawiciel jońskiej szkoły przyrody, uczeń Talesa z Miletu, najprawdopodobniej autor pierwszego dzieła filozoficznego w Grecji pt. O przyrodzie. Wykonał mapę, gnomon (wskazywał porę dnia i roku), sferyczny schemat wszechświata z Ziemią umieszczoną w ciągu; interesowały go również biologia i astronomia. Szukał pierwotnej powody ( arché), którą rozumiał nie jako start, lecz jako zasadę wszechświata, rozumianą jako bezkres. Założenia tej zasady ustalał poprzez dedukcję. Przyroda powstaje z bezkresu przez wyłanianie się przeciwieństw, które skutkuje wieczny ruch (atrybut materii)

Definicja APORIA/APOREMA:
Co to jest nie dająca się przezwyciężyć trudność w rozumowaniu; sprawa sporna dopuszczająca przeciwstawne rozwiązania ANAKSYMANDER Z MILETU.
Definicja ANTROPOLOGIA FILOZOFICZNA:
Co to jest zajmująca się człowiekiem z punktu widzenia dociekań filozoficznych; bada naturę ludzką, rozważa miejsce człowieka w świecie natury i w świecie społecznym, zajmuje się celem i sensem życia ludzkiego ANAKSYMANDER Z MILETU.
Definicja ANTYCYPACJA:
Co to jest wyprzedzanie; rodzaj twierdzenia, które w momencie ogłoszenia nie zostało jeszcze udowodnione, lecz rozwój naukowy sprawił, iż udowodniono je potem ANAKSYMANDER Z MILETU.

Czym jest Miletu Z Anaksymander znaczenie w Słownik filozofia A .

  • Dodano:
  • Autor: